fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiKonfederacja prezentuje „Tanie paliwo”

Konfederacja prezentuje „Tanie paliwo”

Posłowie Konfederacji zaprezentowali w czwartek projekt „Tanie paliwo”, którego celem jest obniżenie ceny litra benzyny bezołowiowej do 4,08 zł, a oleju napędowego do 4,50 zł.

Konfederacja chce to osiągnąć przez obniżenie VAT-u na paliwo z 23 do 15 proc., zmniejszenie akcyzy z 25,4 do maksymalnie 10 proc., obcięcie opłaty paliwowej z 2,9 do 1,7 proc. oraz całkowite zlikwidowanie opłaty emisyjnej, która dziś wynosi 1,3 proc. ceny paliwa. Posłowie opozycji przypomnieli jednocześnie, że za rządów PiS opłata paliwowa wzrosła już dwukrotnie, a opłaty emisyjnej nie było przez wiele lat, aż została przywrócona przez PiS w 2019 roku.

Jednocześnie Konfederacja zarzuca PiS-owi hipokryzję, gdyż ich zdaniem rząd nie podejmuje konkretnych kroków w celu zatrzymania wzrostu cen paliw, mimo że wiele razy mówili o tym będąc w opozycji, a zapewniał to też sam Jarosław Kaczyński. Z kolei poseł Artur Dziambor podkreślił, że obniżenie cen paliw powinno być priorytetem, gdyż wraz z tym udałoby się zatrzymać wzrost cen reszty towarów i usług w Polsce.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA