fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajKonfederacja proponuje bon edukacyjny

Konfederacja proponuje bon edukacyjny

Podczas konferencji prasowej politycy Konfederacji przedstawili propozycję bonu edukacyjnego, który ma na celu reformę systemu edukacyjnego w Polsce.

Ewa Zajączkowska-Hernik, kandydatka Konfederacji do Sejmu z okręgu radomskiego, podkreśliła, że jej formacja zamierza wprowadzić konkurencję do polskiego systemu edukacji, aby uczniowie byli traktowani indywidualnie, a nie jak masowe produkty wytwarzane według jednego szablonu. Zwróciła uwagę na fakt, że premier Mateusz Morawiecki wybiera prywatną edukację dla swojej córki, co sugeruje, że obecny stan edukacji publicznej nie jest jego zdaniem wystarczający.

Konfederacja za wolnym wyborem

Kandydatka podkreśliła, że celem bonu edukacyjnego jest umożliwienie każdemu Polakowi wyboru systemu edukacji dla swojego dziecka, dostosowanego do jego potrzeb i możliwości. Bon edukacyjny miałby towarzyszyć uczniowi, a szkoły miałyby konkurencyjnie przyciągać uczniów, co poprawiłoby jakość edukacji w Polsce.

Michał Urbaniak, poseł Konfederacji, dodatkowo podkreślił trzy kluczowe aspekty reformy systemu edukacji. Po pierwsze – zwiększenie zaangażowania rodziców. Po drugie – zwiększenie wpływu nauczycieli na program nauczania. I po trzecie – dostosowanie programu nauczania do zdolności oraz potrzeb uczniów. Bon edukacyjny miałby dać rodzicom większy wpływ na kształtowanie szkół, a także umożliwić otwarcie mniejszych placówek oświatowych, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Wsparcie dla edukacji domowej

Poseł Urbaniak podkreślił również, że bon edukacyjny dałby wsparcie rodzicom uczącym dzieci w domu, eliminując obecne trudności i dyskryminację związane z edukacją domową. System ten pozwoliłby rodzicom uczciwie uczestniczyć w systemie edukacji, a dzieci, które nie osiągają odpowiednich wyników w edukacji domowej, miałyby obowiązek powrotu do szkoły.

Źródło: Biuro prasowe Konfederacji

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Wzrośnie opłata mocowa

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, w przyszłym roku podwyższone zostaną stawki tzw. opłaty mocowej, która jest elementem rachunków za energię elektryczną.
2 MIN CZYTANIA