fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaKrajKonfederacja przeciwko wciągnięciu Polski w wojnę

Konfederacja przeciwko wciągnięciu Polski w wojnę

Rada Liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość przedstawiła oficjalne stanowisko w sprawie zagrożenia wciągnięciem Polski w wojnę na Ukrainie.

Politycy Konfederacji popierają udzielanie Ukrainie pomocy w wymiarze humanitarnym oraz wsparcia poprzez dostawy sprzętu i zaopatrzenia niezbędnego do odparcia rosyjskiej agresji. Sprzeciwiają się jednak działaniom, które „mogą ustawić Polskę w roli czynnego uczestnika konfliktu zbrojnego”. Nie zgadzają się na podejmowanie kroków, które mogą narazić nasz kraj na zbrojne działania odwetowe.

„Z zaniepokojeniem odnotowaliśmy doniesienia na temat planów udostępnienia polskich lotnisk dla ukraińskich samolotów wojskowych oraz rozważań o zainstalowaniu w Polsce ukraińskiego rządu na uchodźstwie. Czymś skandalicznym jest prowadzenie przez amerykańskich polityków publicznych spekulacji na takie tematy w sytuacji, gdy polski rząd milczy. To Polacy będą ponosić konsekwencje decyzji w tych sprawach – a zatem te decyzje powinny leżeć wyłącznie w polskich rękach” – głosi stanowisko Rady Liderów Konfederacji.

Zdaniem polityków Konfederacji „każde działanie Polski na arenie międzynarodowej powinno być poprzedzone przeprowadzeniem rachunku zysków i strat”. Jednocześnie wzywają oni rząd PiS do prowadzenia odpowiedzialnej polityki, która nie będzie narażać bezpieczeństwa Polski.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Nie tylko Konfederacja przeciwko zmianom ustawy wiatrakowej

Nie tylko politycy Konfederacji sprzeciwiają się proponowanemu poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy wiatrakowej, wskazując na konkretne zagrożenia z tym związane.
2 MIN CZYTANIA

Rybołówstwo rekreacyjne w Polsce przestało istnieć

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską zakazu połowów dorsza zarówno rybacy komercyjni, jak i rekreacyjni nie otrzymali ani złotówki rekompensat. Chcemy usiąść do rozmów z rządem. Skoro coś się nam zakazuje, to trzeba to zrekompensować – mówi Michał Niedźwiecki, przedstawiciel rybołówstwa rekreacyjnego.
7 MIN CZYTANIA

Czy przez UE do Europy wróci malaria?

Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego przegłosowała przyjęcie rozporządzenia Nature Restoration Law, które ma na celu przywracanie terenów bagiennych w krajach członkowskich.
2 MIN CZYTANIA