fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja przeciwna europejskiej armii

Konfederacja przeciwna europejskiej armii

Konfederacja skrytykowała słowa premiera Mateusza Morawieckiego o potrzebie utworzenia europejskiej armii.

Politycy Konfederacji chcą wzmocnienia polskiego wojska i uważają, że Polska powinna inwestować tylko we własną armię. „Unia nie powstała jako sojusz militarny, by zastąpić NATO” – argumentują.

– Mateusz Morawiecki popisał się w weekend stwierdzeniem, że potrzebujemy silnej armii europejskiej. To stwierdzenie zdumiewające, bo przykład Ukrainy pokazuje nam, jak bardzo istotne jest postawienie na siłę i bezpieczeństwo związane z własnymi siłami zbrojnymi – powiedział poseł Robert Winnicki.

Poseł Jakub Kulesza stwierdził, że odpowiedzialni politycy powinni wyciągać lekcje z historii także tej najnowszej, dodając, że „agresja Rosji, którą jako Konfederacja z całą stanowczością potępiamy, powinna dać do myślenia o tym, co stanowi podstawę bezpieczeństwa narodowego – duch walki do obrony własnej ziemi”.

– Jako Konfederacja sprzeciwiamy się koncepcjom budowania europejskiej armii, która mogłaby wchodzić w kompetencje NATO. Unia nie powstała jako sojusz militarny, ani po to by zastąpić NATO i nie powinna temu służyć. To byłoby oddanie kolejnych kompetencji Polski do Unii Europejskiej – dodał poseł Kulesza.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Szara strefa alkoholi w Polsce rośnie

W związku z inflacją i rosnącymi cenami konsumenci w Polsce coraz częściej korzystają z szarej strefy, jeśli chodzi o zakup napojów alkoholowych. Państwo na tym straci.
2 MIN CZYTANIA

Rząd Tuska wygasi program lokalnych inwestycji?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Szkoda, bo stracą na tym samorządy lokalne oraz firmy, które wykonywały zlecone przez nie prace.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Siemens dostarczy Polsce turbiny wiatrowe

Niemiecko-hiszpańska firma Siemens Gamesa dostarczy morskie turbiny wiatrowe dla projektów morskich elektrowni wiatrowych w Polsce, realizowanych przez spółki Equinor i Polenergia.
2 MIN CZYTANIA

ABW zaaresztowała książki wydawnictwa 3DOM!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zrobili nalot na siedzibę wydawnictwa 3DOM w Częstochowie, dom właściciela Tomasza Stali i jego działkę letniskową, konfiskując nakłady kilku książek.
2 MIN CZYTANIA

Rekordowe wydobycie węgla

Rok 2023 był absolutnie rekordowy, jeśli chodzi o wzrosty wydobycia i konsumpcji węgla na świecie – głównie za sprawą państw azjatyckich, czyli tam, gdzie jest prawdziwy rozwój.
2 MIN CZYTANIA