fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaEnergetykaKonfederacja przeciwna pomysłowi Komisji Europejskiej

Konfederacja przeciwna pomysłowi Komisji Europejskiej

Konfederacja sprzeciwia się pomysłowi Komisji Europejskiej, która chce, aby instalowanie paneli fotowoltaicznych na wszystkich budynkach było obowiązkowe.

Komisja Europejska aktualnie prowadzi prace legislacyjne nad projektem tzw. dyrektywy wywłaszczeniowej. Zakłada on obligatoryjne instalowanie paneli fotowoltaicznych na wszystkich nowo wybudowanych oraz istniejących budynkach.

Wzrost kosztów mieszkań

Zdaniem polityków Konfederacji nowa propozycja spowoduje, że koszt każdego nowo wybudowanego domu i mieszkania wzrośnie o kilkanaście do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei przyszłe koszty związane z obowiązkową fotowoltaiką mają zostać przerzucone na mieszkańców poprzez wzrost czynszów najmu w przypadku wynajmowanych nieruchomości.

Mecenas Michał Wawer, skarbnik Konfederacji, podkreślił, że za tę dyrektywę możemy podziękować wszystkim partiom poza Konfederacją, która jako jedyna wyrażała sprzeciw wobec projektu Fit for 55. Zarówno Platforma Obywatelska, jak i Lewica, PSL czy PiS poparły politykę klimatyczną Unii Europejskiej.

Wykorzystać każdą lukę

Polska potrzebuje partii, która powstrzyma prace nad projektem dyrektywy wywłaszczeniowej na poziomie Unii Europejskiej lub która znajdzie sposób, żeby wykorzystać każdą lukę, każdą wątpliwość interpretacyjną i zwolnić z obowiązku instalowania instalacji fotowoltaicznych każde gospodarstwo domowe, które tylko będzie się dało od tego uwolnić

– powiedział Wawer podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Tomasz Grabarczyk z Konfederacji zauważył, że większość politycznych partii w Polsce nie zdaje sobie sprawy z negatywnych konsekwencji wprowadzenia obowiązkowej fotowoltaiki na wszystkich domach jednorodzinnych. Według niego, takie działania Komisji Europejskiej mogą prowadzić do olbrzymich kosztów dla zwykłych obywateli. Dlatego należy stanowczo przeciwstawić się tym pomysłom Brukseli.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Czekają nas olbrzymie podwyżki za prąd?

Jeśli rząd odejdzie od zamrożenia cen energii, to w 2024 roku Polacy będą musieli zapłacić za prąd o wiele więcej niż dzisiaj.
2 MIN CZYTANIA

Polska stanie się regionalnym hubem energetycznym?

Polski rząd liczy na to, że dzięki rozwojowi Terminalu FSRU 2 w rejonie Gdańska, nasz kraj stanie się hubem energetycznym dla państw regionu.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kolejny przykład marnotrawstwa i generowania strat przez dotacje

Wielomilionowa sieć szkieletowa szerokopasmowego internetu, zbudowana przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej, pozostaje niewykorzystana i generuje coroczne straty.
2 MIN CZYTANIA

Trzecia siła z największą konwencją w Spodku

W sobotę 23 września Konfederacja zorganizowała największą konwencję partyjną tego sezonu wyborczego. Katowicki Spodek był niemal pełny kandydatów na parlamentarzystów i działaczy z całej Polski (ostatni raz takie tłumy w Spodku widziałem kilka lat temu na koncercie Kultu). Tym razem pierdyliardy złotych już nie leciały na publikę, ale nie zabrakło efektów specjalnych. Najważniejsza jest jednak merytoryka.
6 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA