fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja: Tusk oszukał przedsiębiorców

Konfederacja: Tusk oszukał przedsiębiorców

Politycy Konfederacji uważają, że Platforma Obywatelska oszukała wyborców, gdyż obietnica, że zostanie przywrócony poprzedni system rozliczania składki zdrowotnej przez przedsiębiorców, do tej pory nie została spełniona.

Jak zaznaczył Bartosz Bocheńczak, wiceszef sztabu Konfederacji, aktualny system opieki zdrowotnej i składki zdrowotnej wprowadzony przez Polski Ład jest niekorzystny dla przedsiębiorców oraz obywateli.

Obietnice Tuska

Dla przedsiębiorców to była jasna konkretna deklaracja, że po wyborze Platformy Obywatelskiej przedsiębiorcy będą mogli w ciągu 100 dni liczyć na to, że wrócimy do systemu rozliczania składki zdrowotnej, jaki był przed Polskim Ładem, przed tą największą w historii reformą podatkową, największym chaosem podatkowym, który spotkał przedsiębiorców

– powiedział Bartosz Bocheńczak.

Bocheńczak podkreślił słowa premiera Donalda Tuska, który w kampanii wyborczej obiecywał likwidację lub powrót do poprzedniego systemu składki zdrowotnej.

Platforma Obywatelska obiecywała – dokładnie cytuję Konkret, numer 30: „wrócimy do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej. Skończymy z absurdem składki zdrowotnej od sprzedaży środków trwałych”

– przypomniał Bocheńczak.

Konfederacja żąda realizacji obietnic

Tymczasem po prawie 100 dniach rządów, nadal nie widać konkretnych działań w tej sprawie. Jak zaznaczył Roman Łazarski z Konfederacji, obecna sytuacja jest efektem politycznych rozgrywek.

Widzimy jak na dłoni, w jaki sposób punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia, szczególnie gdy tym punktem siedzenia jest tron władzy

– powiedział Łazarski.

Politycy Konfederacji zaapelowali do rządu, aby zrealizował obietnice wyborcze i zreformował system składki zdrowotnej na korzyść obywateli i przedsiębiorców.

Jesteśmy gotowi wspierać wszelkie korzystne rozwiązania dla naszych obywateli i domagamy się działań w tej sprawie

– zakończył Łazarski.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA

Etapy rozwoju Unii

Niektórzy zarzucają mi, że bez powodu nienawidzę Unii Europejskiej. Albo uważają, że nawet jeśli mam jakiś powód, to nie mam racji, bo przecież Unia jest taka wspaniała i chce wyłącznie naszego dobrobytu. To kompletna nieprawda.
5 MIN CZYTANIA

Sri Lanka nie tylko tuk tukiem

Podczas targów książki w Łodzi, na których odbyła się prapremiera mojej najnowszej książki „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”, jedna z czytelniczek napomknęła, że planuje wyjazd na Sri Lankę. Odpowiedziałem, że właśnie cały styczeń przebywałem w tym kraju i co nieco wiem o wyspie. Kobieta spytała mnie, czy da się tam przeżyć za 20 dolarów. Spytałem, czy ma na myśli jeden dzień, ale po jej minie wywnioskowałem, że chyba myślała o znacznie dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że jeden dzień jedna osoba może jakoś przeżyć za tę kwotę, ale na pewno nie cała rodzina przez miesiąc.
7 MIN CZYTANIA