fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja uruchomiła petycję ws. niekontrolowanej imigracji

Konfederacja uruchomiła petycję ws. niekontrolowanej imigracji

Konfederacja zachęca do podpisania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego w kwestii powstrzymania niekontrolowanej i masowej imigracji do Polski oraz zniesienia wszystkich programów socjalnych dla cudzoziemców.

Politycy Konfederacji przypominają, że polskie wizy były sprzedawane na straganach w Afryce i Azji. Następnie rządzący próbowali zamieść sprawę pod dywan, m.in. wycofując z rządu wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

Niekontrolowana imigracja

Zdaniem Witolda Tumanowicza, szefa Sztabu Konfederacji, PiS powiela wszystkie błędy państw zachodnioeuropejskich: „Ledwie co zwozili do naszego kraju podobno koniecznie potrzebnych pracowników, a dziś rozdają ich dzieciom 500 plusy. I nie mówimy tu tylko o Ukraińcach”. Polityk stwierdza, że w samym tylko 2022 r. Polska wydała 700 tys. pozwoleń na pierwszy pobyt dla imigrantów ze 148 krajów świata. To tylu ludzi, ile mieszka we Wrocławiu.

Co więcej, polscy podatnicy łożą na utrzymanie imigrantów miliardy złotych! Tylko w pierwszej połowie tego roku ZUS wypłacił cudzoziemcom 2 mln świadczeń z programu 500 Plus. Ogromna większość z pobierających te pieniądze to Ukraińcy.

Żądania w petycji

Petycja skupia się na trzech postulatach odpowiedzialnej polityki migracyjnej. Po pierwsze, zakończenie masowej i niekontrolowanej imigracji, zwłaszcza z państw muzułmańskich. Po drugie, rozliczenie winnych afery korupcyjnej w MSZ oraz stworzenie odpowiednich mechanizmów kontroli wydawania wiz cudzoziemcom. Po trzecie, wstrzymanie wszelkich przywilejów socjalnych dla cudzoziemców, takich jak program 500 Plus czy preferencyjna emerytura dla Ukraińców.

Petycję „Już Wystarczy” podpisało już ponad 8 tys. osób. Swój podpis można dołączyć tutaj.

Źródło: Szef Sztabu Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA