Przedstawiciele Konfederacji poinformowali, że uzbierali 15 podpisów pod poselskim projektem ustawy „Tanie paliwo” i liczą na jego szybkie procedowanie w Sejmie.

wzrost inflacji i cen paliwa - grafika wpisu

Poza 11 posłami Konfederacji pod projektem podpisało się 4 posłów koła Polskie Sprawy. Dyrektor biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk powiedział, że dla jego ugrupowania uzbieranie 15 podpisów to mały sukces i dowód na to, że głos Konfederacji zyskuje na znaczeniu.

Podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak przypomniał, że projekt ustawy „Tanie paliwo” pozwoli obniżyć ceny benzyny do ok. 4 zł za litr.
– Ceny paliwa z rafinerii, czyli surowca, który jest sprzedawany na stacji benzynowej, to w tej chwili zaledwie 51,8 proc. ceny końcowej. Nasz projekt spowodowałby, że ten stosunek zmieniłby się do 75 proc., czyli 75 proc. tego, co płacilibyśmy na stacjach benzynowych, to byłaby cena paliwa. Podatki to byłoby niespełna 25 proc. A więc obniżka byłaby aż o 25 punktów procentowych – powiedział Bosak.

Z kolei były poseł, mec. Jacek Wilk stwierdził, że obecna cena paliwa, to tylko i wyłącznie skutek „zachłanności rządu”. Przypomniał on również, że ceny paliw mają kluczowy wpływ na inflację, gdyż wzrost ich cen wpływa bezpośrednio na ceny praktycznie wszystkich produktów.

Konfederacja ma nadzieję, że Sejm zajmie się projektem „Tanie paliwo” na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli 16 i 17 listopada.

Konfederacja prezentuje „Tanie paliwo”

Poprzedni artykułRada Polityki Pieniężnej podniosła główną stopę NBP!
Następny artykułWażność bonu turystycznego przedłużona do końca września 2022 roku