fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiKonfederacja uzbierała podpisy pod „Tanim paliwem”

Konfederacja uzbierała podpisy pod „Tanim paliwem”

Przedstawiciele Konfederacji poinformowali, że uzbierali 15 podpisów pod poselskim projektem ustawy „Tanie paliwo” i liczą na jego szybkie procedowanie w Sejmie.

Poza 11 posłami Konfederacji pod projektem podpisało się 4 posłów koła Polskie Sprawy. Dyrektor biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk powiedział, że dla jego ugrupowania uzbieranie 15 podpisów to mały sukces i dowód na to, że głos Konfederacji zyskuje na znaczeniu.

Podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak przypomniał, że projekt ustawy „Tanie paliwo” pozwoli obniżyć ceny benzyny do ok. 4 zł za litr.
– Ceny paliwa z rafinerii, czyli surowca, który jest sprzedawany na stacji benzynowej, to w tej chwili zaledwie 51,8 proc. ceny końcowej. Nasz projekt spowodowałby, że ten stosunek zmieniłby się do 75 proc., czyli 75 proc. tego, co płacilibyśmy na stacjach benzynowych, to byłaby cena paliwa. Podatki to byłoby niespełna 25 proc. A więc obniżka byłaby aż o 25 punktów procentowych – powiedział Bosak.

Z kolei były poseł, mec. Jacek Wilk stwierdził, że obecna cena paliwa, to tylko i wyłącznie skutek „zachłanności rządu”. Przypomniał on również, że ceny paliw mają kluczowy wpływ na inflację, gdyż wzrost ich cen wpływa bezpośrednio na ceny praktycznie wszystkich produktów.

Konfederacja ma nadzieję, że Sejm zajmie się projektem „Tanie paliwo” na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli 16 i 17 listopada.

Konfederacja prezentuje „Tanie paliwo”

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA