fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaEkologiaKoniec dopłat do fotowoltaiki

Koniec dopłat do fotowoltaiki

Wyczerpał się budżet rządowego programu "Mój Prąd" - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Trzecia edycja programu dopłat do mikroinstalacji fotowoltaicznych ruszyła 1 lipca 2021 r. i dysponowała budżetem w wysokości 534 mln zł. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie nabór został zamknięty w dniu 6 października o godzinie 14:05 po wpłynięciu 178 005 wniosków, czyli w momencie wyczerpania środków finansowych.

Dotacja w ramach programu „Mój Prąd” obejmuje instalacje o mocy od 2 do 10 kW, które muszą być przeznaczone na cele mieszkaniowe. W ramach finansowania można było liczyć na zwrot do 50 procent kosztów inwestycji, ale maksymalnie 3 tys. zł na jedną instalację. Najwięcej dotacji przyznano w województwie śląskim, bo ponad 27,7 tys., a najmniej na Podlasiu, gdzie z dopłat skorzystało niespełna 5 tys. gospodarstw domowych.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA