Według rzecznika rządu Piotra Müllera możliwe jest odmrażanie gospodarki jeszcze w tym miesiącu, pod koniec kwietnia.

odmrażanie gospodarki w kwietniu - grafika wpisu

– Liczę, że koniec kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, że przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące usług na powietrzu – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Co prawda minister zdrowia Adam Niedzielski dopiero co poinformował, że lockdown zostaje przedłużony do 18 kwietnia, jednak rzecznik rządu już – w rozmowie z Polsat News – wyraził nadzieję, że po 18 kwietnia uda się zniwelować część obowiązujących obecnie obostrzeń.

Jak podkreślił Müller, wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów.

Dopytywany, czy jest nadzieja na to, że majówkę będzie można spędzić w ogródkach restauracyjnych, rzecznik rządu odpowiedział, że nie wyklucza takiego wariantu, jednak „woli zaniżać oczekiwania”.

Müller wyraził też nadzieję, że w przyszłym tygodniu możliwe będzie ogłoszenie decyzji dotyczących żłobków, przedszkoli i „być może też innych usług”.

Do 18 kwietnia zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola; uczniowie uczą się zdalnie.

PAP

Poprzedni artykułSklepy oddały do budżetu 197,4 mln zł w podatku handlowym
Następny artykułSolaria (i nie tylko) na świeżym powietrzu