Wielotysięczna manifestacja przeciwko fałszywej narracji rządu federalnego w sprawie COVID-19, faszystowskiej segregacji sanitarnej oraz ograniczaniu wolności słowa odbyła się w sobotę na Manhattanie w Nowym Jorku. Demonstranci wyrażali troskę o przyszłość wolnych mediów trawionych cenzurą i autocenzurą. Napływają też informacje o wpływie szczepień na koronawirusa na kobiety w ciąży.

geralt/Pixabay

Demonstracja na Times Square przyciągnęła ludzi z prawie wszystkich grup etnicznych. Nie podważano istnienia COVID-19, tylko domagano się poszanowania przez władze „autonomii cielesnej” obywateli oraz prawdziwego wyboru w kwestii ordynowania sobie preparatów szczepionkowych. Protestowano przeciwko segregacji sanitarnej, paszportom covidowym oraz rażącemu ograniczaniu wolności słowa i debaty, z czego Ameryka była tak dumna przez całe dekady i na czym zasadzał się „cud” amerykańskiej demokracji. Po tym „cudzie” za chwilę może nie być śladu.

Protestujący tłum rósł spontanicznie w czasie przemarszu. Wznoszono hasła przeciwko nakazom szczepień i tyranii rządu. Niektórzy przyglądający się przemarszowi przechodnie szydzili z demonstrantów. Inni wyglądali na zaintrygowanych.

Kennedy przeciw szczepieniu dzieci

Podczas drugiej części wydarzenia nazwanego „NYC – Broadway Rally For Freedom” przemawiał m.in. Robert F. Kennedy Jr. – bratanek zamordowanego prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Stwierdził wprost, że szczepionki przeciw COVID-19 potrafią także wyrządzić krzywdę ludziom i podkreślił, że z pewnością nie powinny być szczepione dzieci. Jest to przeciwwskazane i szczególnie nieetyczne. Nawiązał w ten sposób do zapowiedzi gubernatorki Nowego Jorku Kathy Hochul, w której opinii „nieuniknione jest”, że szczepionka będzie dozwolona dla najmłodszych. Kennedy powiedział, że siedemnastu prawników z ramienia Partii Demokratycznej (niestety – jego partii), napisało list do Marka Zuckerberga żądając usunięcia go z Facebooka. Wcześniej już wyrzucono go z Instagrama za szerzenie – jakoby – „dezinformacji” o szczepionkach.

Czym jest ta „dezinformacja”?

Kennedy trafnie zauważył, że obecnie nadużywa się określenia „dezinformacja” albo „teoria spiskowa” – jako swoistej maczugi na każde, nawet najdrobniejsze stwierdzenie czy obserwację, która odbiega od oficjalnych oświadczeń rządowych lub twierdzeń firm farmaceutycznych. Tymczasem w gronie osób negujących obecną „narrację pandemiczną” znalazł się m.in. prof. Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla i odkrywca wirusa HIV w 1993 roku. Jest też 312 naukowców i lekarzy, którzy twierdzenia tzw. antyszczepionkowców podpierają wynikami konkretnych badań i analiz naukowych.

Robert F. Kennedy mówił także o zagrożonej wolności jednostki – nie tylko w USA. Chociaż to, co się dzieje od roku w Ameryce daje podstawy przypuszczać, że atakowana jest Pierwsza Poprawka do Konstytucji USA.
– Są „demokraci”, którzy mówią: „musimy pozbyć się Pierwszej Poprawki. Nie możemy pozwolić ludziom mówić i krytykować firmy farmaceutyczne i politykę rządu” – powiedział Kennedy. Jego zdaniem należy wierzyć, że fakty w kwestii COVID-19 w końcu zatriumfują i stanie się to dzięki otwartej debacie.
– Dlaczego nie prowadzimy debaty? Dlaczego nie mówimy o nauce? Dlaczego nie przedstawiamy tego, czym jest właściwa nauka, w przeciwieństwie do tego, jaka jest rządowa narracja zmierzająca do tego, by kontrolować nasze ciała – pytał retorycznie Kevin Jenkins, dyrektor generalny Urban Global Health Alliance.

W opinii mówców, jeśli media nie podejmą się rzetelnej debaty o COVID-19, nikt już nigdy im nie zaufa.

– Nie ma pandemicznego wyjątku od gwarantującej wolność amerykańskiej konstytucji – dodał Kennedy, krytykując zamykanie kościołów w czasie blokady gospodarki, jako naruszenie wolności religijnej. Kościoły zamknięto, ale sklepy monopolowe w tym czasie były otwarte, ponieważ uznano je za niezbędne biznesy.

Zagrożone ciąże?

Zdaniem dr Christiane Northrup, amerykańskiej ginekolożki i certyfikowanej położniczki, z amerykańskich klinik leczenia niepłodności napływają informacje, że kobiety, które otrzymały zastrzyk na koronawirusa mają nieznanego pochodzenia krwawienia. Z innych szpitali dochodzą z kolei informacje o patologiach w rozwoju płodu i pracy macicy u kobiet w ciąży. Ponieważ grupę odnotowującą takie fakty usunięto z Facebooka, Northrup poleca artykuł pt. „20 mechanizmów urazów” autorstwa dr Sherri Tenpenny – na stronie vaxxter.com, która w jej opinii zawiera „rzetelne artykuły naukowe ujawniające mity dotyczące szczepionek i prawdziwe oblicze Big Pharmy”.

Poprzedni artykułMFW: Kryzys w Afganistanie odbije się na sąsiednich gospodarkach
Następny artykułPolska daleko w rankingu systemów emerytalnych