fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaŚwiatKoniec wolności w Ameryce?

Koniec wolności w Ameryce?

Wielotysięczna manifestacja przeciwko fałszywej narracji rządu federalnego w sprawie COVID-19, faszystowskiej segregacji sanitarnej oraz ograniczaniu wolności słowa odbyła się w sobotę na Manhattanie w Nowym Jorku. Demonstranci wyrażali troskę o przyszłość wolnych mediów trawionych cenzurą i autocenzurą. Napływają też informacje o wpływie szczepień na koronawirusa na kobiety w ciąży.

Demonstracja na Times Square przyciągnęła ludzi z prawie wszystkich grup etnicznych. Nie podważano istnienia COVID-19, tylko domagano się poszanowania przez władze „autonomii cielesnej” obywateli oraz prawdziwego wyboru w kwestii ordynowania sobie preparatów szczepionkowych. Protestowano przeciwko segregacji sanitarnej, paszportom covidowym oraz rażącemu ograniczaniu wolności słowa i debaty, z czego Ameryka była tak dumna przez całe dekady i na czym zasadzał się „cud” amerykańskiej demokracji. Po tym „cudzie” za chwilę może nie być śladu.

Protestujący tłum rósł spontanicznie w czasie przemarszu. Wznoszono hasła przeciwko nakazom szczepień i tyranii rządu. Niektórzy przyglądający się przemarszowi przechodnie szydzili z demonstrantów. Inni wyglądali na zaintrygowanych.

Kennedy przeciw szczepieniu dzieci

Podczas drugiej części wydarzenia nazwanego „NYC – Broadway Rally For Freedom” przemawiał m.in. Robert F. Kennedy Jr. – bratanek zamordowanego prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Stwierdził wprost, że szczepionki przeciw COVID-19 potrafią także wyrządzić krzywdę ludziom i podkreślił, że z pewnością nie powinny być szczepione dzieci. Jest to przeciwwskazane i szczególnie nieetyczne. Nawiązał w ten sposób do zapowiedzi gubernatorki Nowego Jorku Kathy Hochul, w której opinii „nieuniknione jest”, że szczepionka będzie dozwolona dla najmłodszych. Kennedy powiedział, że siedemnastu prawników z ramienia Partii Demokratycznej (niestety – jego partii), napisało list do Marka Zuckerberga żądając usunięcia go z Facebooka. Wcześniej już wyrzucono go z Instagrama za szerzenie – jakoby – „dezinformacji” o szczepionkach.

Czym jest ta „dezinformacja”?

Kennedy trafnie zauważył, że obecnie nadużywa się określenia „dezinformacja” albo „teoria spiskowa” – jako swoistej maczugi na każde, nawet najdrobniejsze stwierdzenie czy obserwację, która odbiega od oficjalnych oświadczeń rządowych lub twierdzeń firm farmaceutycznych. Tymczasem w gronie osób negujących obecną „narrację pandemiczną” znalazł się m.in. prof. Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla i odkrywca wirusa HIV w 1993 roku. Jest też 312 naukowców i lekarzy, którzy twierdzenia tzw. antyszczepionkowców podpierają wynikami konkretnych badań i analiz naukowych.

Robert F. Kennedy mówił także o zagrożonej wolności jednostki – nie tylko w USA. Chociaż to, co się dzieje od roku w Ameryce daje podstawy przypuszczać, że atakowana jest Pierwsza Poprawka do Konstytucji USA.
– Są „demokraci”, którzy mówią: „musimy pozbyć się Pierwszej Poprawki. Nie możemy pozwolić ludziom mówić i krytykować firmy farmaceutyczne i politykę rządu” – powiedział Kennedy. Jego zdaniem należy wierzyć, że fakty w kwestii COVID-19 w końcu zatriumfują i stanie się to dzięki otwartej debacie.
– Dlaczego nie prowadzimy debaty? Dlaczego nie mówimy o nauce? Dlaczego nie przedstawiamy tego, czym jest właściwa nauka, w przeciwieństwie do tego, jaka jest rządowa narracja zmierzająca do tego, by kontrolować nasze ciała – pytał retorycznie Kevin Jenkins, dyrektor generalny Urban Global Health Alliance.

W opinii mówców, jeśli media nie podejmą się rzetelnej debaty o COVID-19, nikt już nigdy im nie zaufa.

– Nie ma pandemicznego wyjątku od gwarantującej wolność amerykańskiej konstytucji – dodał Kennedy, krytykując zamykanie kościołów w czasie blokady gospodarki, jako naruszenie wolności religijnej. Kościoły zamknięto, ale sklepy monopolowe w tym czasie były otwarte, ponieważ uznano je za niezbędne biznesy.

Zagrożone ciąże?

Zdaniem dr Christiane Northrup, amerykańskiej ginekolożki i certyfikowanej położniczki, z amerykańskich klinik leczenia niepłodności napływają informacje, że kobiety, które otrzymały zastrzyk na koronawirusa mają nieznanego pochodzenia krwawienia. Z innych szpitali dochodzą z kolei informacje o patologiach w rozwoju płodu i pracy macicy u kobiet w ciąży. Ponieważ grupę odnotowującą takie fakty usunięto z Facebooka, Northrup poleca artykuł pt. „20 mechanizmów urazów” autorstwa dr Sherri Tenpenny – na stronie vaxxter.com, która w jej opinii zawiera „rzetelne artykuły naukowe ujawniające mity dotyczące szczepionek i prawdziwe oblicze Big Pharmy”.

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA