fbpx
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKoniec z płatną chińską propagandą w zachodnich mediach

Koniec z płatną chińską propagandą w zachodnich mediach

"Daily Telegraph" usunął swoją długoletnią sekcję „China Watch”, którą gazeta prowadziła od ponad dziesięciu lat. W sekcji tej publikowano chińskie artykuły propagandowe sponsorowanego przez "China Daily". Usunięto także inną część, w której zamieszczane były artykuły z "Dziennika Ludowego", oficjalnej gazety Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin.

Co ciekawe, niektóre tytuły usuniętych artykułów brzmiały kuriozalnie: „Tradycyjna medycyna chińska pomaga zwalczać koronawirusa". Albo „Wybuch pandemii wirusa nie jest okazją do zdobycia punktów przeciwko Chinom”.

Według amerykańskich mediów, "The Telegraph" prawdopodobnie zarabiał 750 000 tysięcy funtów rocznie za prowadzenie komunistycznej propagandy "China Watch". Gazeta nie podała powodu usunięcia sekcji. Wydaje się jednak, że brytyjscy urzędnicy wyrazili zaniepokojenie tym, że Chińczycy rozprzestrzeniają kampanię dezinformacyjną, aby wprowadzić w błąd zachodnich odbiorców.

Inne gazety zachodnie, w tym "New York Times", "The Washington Post" i "The Wall Street Journal" w przeszłości także publikowały płatne artykuły z "China Daily". Przedstawiciele tej pierwszej poinformowali, że zakończyli pracę z tą sekcją na początku roku po tym, jak redakcja: "przestała zgadzać się na akceptację płatnych tekstów reklamowych z państwowych mediów, w tym China Daily”.

Chiny od dawna oskarżane są o próbę wykorzystania wolności zachodniej prasy w celu wpływania na opinię publiczną i budowania pozytywnego wizerunku swego państwa. Podczas szczytu wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Państwem Środka w 2018 r. KPCh uruchomiła czterostronicową reklamę "China Daily" w magazynie "Des Moines" w Iowa, informującą o korzyściach, jakie handel z Chinami przyniósł mieszkańcom tego stanu. Odpowiadając na materiał propagandowy, były gubernator Iowa i obecny ambasador USA w Chinach, Terry Brandstad, napisał: „Rozpowszechniając swoją propagandę, rząd Chin korzysta z cenionej tradycji amerykańskiej wolności słowa i wolnej prasy”.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA