Z wybranych z niemal dwustu trzydziestu zgłoszeń wyłoniono dziesięciu finalistów, a na samym szczycie podium podczas uroczystej piątkowej gali stanęły start-upy: DAC (DynamicAirCooling), Plan Be Eco oraz Hydrum. Otrzymały, oprócz szerszego nagłośnienia ich działalności, także po 100, 60 i 40 tys. zł nagrody. Pieniądze wesprą rozwój tych innowacyjnych projektów.

Jackie Zhang, dyrektor generalny Huawei Polska wręcza I nagrodę dla najlepszego start-upu – firmy DAC

Założeniem organizowanego przez Huawei Polska i Startup Academy konkursu „Huawei Startup Challenge II” jest odnajdywanie tych przedsiębiorczyń i przedsiębiorców, których najbardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania technologiczne pomagają zwalczać skutki niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Przygotowując się do udziału w konkursie start-upy przez kilka miesięcy doskonaliły swoje działania mieszczące się w strategii zrównoważonego rozwoju, konfrontując swoje nowatorskie pomysły z mentorami, starając się tym samym przekonać jury do swoich rozwiązań.

W finale znalazły się te start-upy, które w najbardziej nowatorski sposób wykorzystywały nowoczesne technologie na rzecz ochrony planety i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną 100 tys. zł otrzymał start-up DAC (DynamicAirCooling) za najbardziej ekologiczną i najskuteczniejszą na świecie technologią chłodzenia, stanowiącą zamiennik urządzeń na bazie freonu (jedna z głównych przyczyn globalnego ocieplenia).

– Wszystkie rozwiązania naszych finalistów na rzecz poprawy klimatu i ochrony planety prezentowały bardzo wysoki poziom innowacyjności. To była przyjemność, szczególnie w tak trudnych czasach, móc po raz kolejny obserwować rozwój start-upów, które za cel postawiły sobie troskę o środowisko naturalne – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Finaliści i Kapituła drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge.

Niewątpliwie jury wyłoniło najbardziej obiecujące firmy, których przedsiębiorczynie i przedsiębiorcy – właściciele, cechują się ogromną energią i dynamizmem oraz przekonaniem, co do rynkowego powodzenia swoich pomysłów. Reprezentowane branże i profile działalności są różne. Cechuje je niewątpliwie wspólny mianownik: oprócz nowatorskiego pomysłu, wykorzystującego często najnowsze osiągnięcia nauki, to chęć poprawiania świata i najbliższego otoczenia człowieka – także w lokalnych społecznościach. Przedstawione pomysły dają też oczywiście swoim twórcom nadzieję na dobry biznes.

Dodatkową nagrodę, w wysokości 10 tys. zł, ufundowała Krajowa Izba Klastrów Energii. Trafiła ona do SunRoof Technology, oferującej zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1 oraz marketplace energetyczny.

 

 

Poprzedni artykułPrzedsiębiorco, jeśli byłeś szykanowany i zniszczono ci biznes – walcz o swoje!
Następny artykułKryształy Polskiej Gospodarki – SELENA FM SA – laureat w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES