fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaBiznesKonkurs na rzecz wolności gospodarczej

Konkurs na rzecz wolności gospodarczej

Ruszyła druga edycja konkursu grantowego Fundacji Wolności Gospodarczej.

Konkurs Fundacji Wolności Gospodarczej jest skierowany do organizacji, dla których ważna jest wolność gospodarcza, liberalizm, praworządność oraz Polska w Unii Europejskiej i strefie euro. Poza wspieraniem wyżej wymienionych idei i wartości celem konkursu jest też edukacja ekonomiczna.

Zgodnie z założeniem pula środków przeznaczonych dla uczestników konkursu wyniesie aż 1 mln zł. Organizacje, które są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie, mogą składać wnioski do 4 grudnia 2022 r., a granty dotyczą projektów zaplanowanych na 2023 rok.

– Poszukujemy projektów, które zmieniają rzeczywistość w kierunku liberalnym, promują otwartość i dobre propozycje dla rozwoju – powiedział w informacji prasowej Marek Tatała, CEO Fundacji Wolności Gospodarczej. – W ostatnim roku wsparliśmy ponad 35 wartościowych inicjatyw, które wpisywały się w misję i wartości fundacji – dodał.

FWG wskazuje, że konkurs jest skierowany przede wszystkim dla organizacji pozarządowych, a projekty powinny zawierać konkretne i mierzalne cele oraz nawiązywać do wolnościowych wartości fundacji. Na stronie internetowej Fundacji można znaleźć formularz grantowy, który służy do zgłaszania inicjatyw z pięciu obszarów tematycznych, jakimi są: Wolność gospodarcza, Demokratyczne państwo prawa, Edukacja dla przyszłości (z naciskiem na edukację ekonomiczną i obywatelską), Polska w Unii Europejskiej oraz Polska w strefie euro.

– Organizacje, które chcą zgłosić swój projekt powinny podzielać misję i wartości reprezentowane przez Fundację Wolności Gospodarczej oraz posiadać osiągnięcia w zakresie promocji wolności gospodarczej, myśli liberalnej, praworządności lub w działalności edukacyjnej – podkreślił Marek Tatała.

FWG

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA