fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatKorea Południowa chce zakazać jedzenia psów

Korea Południowa chce zakazać jedzenia psów

Władze Korei Południowej rozpoczęły konsultacje społeczne, których celem jest wprowadzenie zakazu jedzenia mięsa z psów.

Szacuje się, że obecnie funkcjonuje w Korei Południowe ok. 2 tysiące farm, hodujących psy na mięso oraz kilkadziesiąt lokali, które podają przygotowane z nich potrawy. Rocznie zabija się w celach konsumpcyjnych ok. 1,5 miliona czworonogów. Liczby te jednak systematycznie spadają w kolejnych latach. 84 procent Koreańczyków z południowej części półwyspu przyznaje iż nigdy nie jadło mięsa z psów i nie zamierza tego robić w przyszłości.

Obecna administracja prezydenta Mun Jae-ina prowadzi działania, które mają na celu zakazanie jedzenia czworonogów.

W pierwszym kroku ma powstać rejestr farm hodujących zwierzętami przeznaczonymi na ubój oraz lokalach, gdzie można zamówić z nich dania.

Ju Yeongbong z Stowarzyszenia Hodowców Psów zarzuca władzom iż te chcą ograniczyć wolność ludzi do jedzenia tego co chcą. Jednocześnie zwrócił uwagę na fakt iż hodowlą zajmują się często osoby w podeszłym wieku, które nie widzą dla siebie alternatywnych źródeł dochodu. Jego zdaniem obecne trendy pokazują, że popyt na mięso z psów i tak będzie spadał dlatego nie ma konieczności aby wprowadzać ustawowych zakazów już teraz.

Rząd uważa iż należy podjąć tu działania natychmiast. Za ograniczeniem są obrońcy praw zwierząt. Ponadto w powszechnej opinii, zakaz jedzenia psiego mięsa poprawi międzynarodowy wizerunek Korei Południowej.

dailymail.co.uk

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA