fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaŚwiatKorea Południowa zakaże jedzenia psiego mięsa, ale… jeszcze nie teraz

Korea Południowa zakaże jedzenia psiego mięsa, ale… jeszcze nie teraz

Władze Korei Południowej przedstawiły propozycję ustawy, która do 2027 roku wprowadzi zakaz sprzedaży psiego mięsa, które cały czas ma w tym państwie wielu wielbicieli.

Poparcie dla inicjatywy zakazującej handlu psim mięsem poparły wszystkie siły polityczne Korei Południowej. 

Zmiany będą wprowadzane stopniowo. W najbliższym czasie hodowcy psów na ubój, a także rzeźnicy, sprzedawcy i restauracje serwujące potrawy z tych czworonogów będą musiały przedstawić władzom plan odejścia od korzystania z psiego mięsa. Będą mieli na to czas do 2027 roku. Władze zapewniają też, że cała branża będzie mogła liczyć na publiczne dotacje, aby móc zmienić profil swojej działalności. 

Za brak stosowania się do harmonogramu i późniejsze łamanie obowiązujących przepisów przewidziano karę grzywny w wysokości 50 milionów wonów (równowartość 151 tys. złotych). 

Decyzje te spowodowały protest hodowców w pobliżu pałacu prezydenta Korei Południowej. W demonstracji wzięło udział ok. 200 osób. Grozili, że na znak sprzeciwu przeciwko zmianom wypuszczą w centrum Seulu dwa miliony(!) psów obecnie znajdujących się w hodowlach. 

Wartość całej branży psiego mięsa w Korei Południowej jest szacowana na 2 miliardy dolarów. Rząd twierdzi, że w kraju funkcjonuje ok. 1000 hodowli psów, 34 rzeźnie i 1600 restauracji serwujących mięso z tych zwierząt. Przedstawiciele branży utrzymują, że jest ich 2-3 razy więcej niż twierdzą władze. 

straitstimes.com, awionline.org, Reuter, nbcnews.com, time.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kiedy wreszcie skończymy z kosztowną blagą klimatyczną?

Do roku 2030 osiągnięcie tzw. celów zrównoważonego rozwoju, tak chętnie wiązanych z ocieplaniem się klimatu, będzie kosztować każdego mieszkańca w gospodarkach typu zachodniego nawet 2026 dolarów rocznie – oszacowała Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju.
2 MIN CZYTANIA

Rozporządzenie przyjęte – Bruksela głucha na postulaty rolników

Bruksela znów pokazała, że co innego mówi, a co innego robi. Mimo protestów rolników i hodowców z całej Europy przeciwko Zielonemu Paktowi i Agendzie 2030, Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych, które może mieć katastrofalne skutki dla rolnictwa.
3 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy będą zarabiać mniej niż imigranci ?

Brytyjscy pracownicy będą otrzymywać niższe wynagrodzenia niż ich zagraniczni koledzy wykonujący tę samą pracę? Tak twierdzą prawnicy, którzy przeanalizowali nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA