Władze przedsiębiorstwa Booyoung zapowiedziały, że uruchamiają program, w ramach którego każdy pracownik zostający rodzicem otrzyma od firmy 100 milionów wonów (równowartość 300 tysięcy złotych). Osoby mające trójkę lub więcej dzieci będą mogły zamienić ten benefit na zamieszkanie w wynajętym przez pracodawcę lokalu, za który firma będzie ponosić opłaty.
Ponadto przeznaczono 7 miliardów wonów (21 milionów złotych) dla pracowników, którym od 2021 roku urodziły się dzieci (w sumie jest ich 70).
Jeśli Korea w dalszym ciągu będzie zmagać się z utrzymującym się niskim wskaźnikiem urodzeń, w ciągu dwóch dekad naród najprawdopodobniej stanie w obliczu kryzysu obejmującego spadek liczby ludności w wieku produkcyjnym i niedobory siły roboczej w dziedzinie obrony potrzebnej do utrzymania bezpieczeństwa narodowego i porządku publicznego
– powiedział założyciel firmy Lee Joong-keun, który należy też do stowarzyszeń wspierających siły zbrojne Korei Południowej.
Korea Południowa ma najniższy przyrost naturalny na świecie. Współczynnik dzietności w tym kraju wynosi 0,78 (dla porównania: w Polsce jest to 1,2), a żeby zaistniało zjawisko zastępowalności pokoleń powinien on sięgać co najmniej 2,1. Według prognoz w przyszłym roku współczynnik ten może w Korei spaść nawet do 0,65.
edition.cnn.com, koreajoongangdaily.com