Poseł Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji, zapowiedział złożenie wniosku do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Chodzi o sprawę zakupu przez Polskę szczepionek przeciwko koronawirusowi. Polityk chce, aby ABW „przebadało powiązania członków Rady Medycznej z Pfizerem i innymi koncernami szczepionkowymi” oraz interesuje go „ile Pfizer i inne koncerny zarobiły na szczepionkach sprzedawanych do Polski”.

Ponadto ze spotkania polityków Konfederacji z marszałek Sejmu Elżbietą Witek ci pierwsi wyszli podbudowani nadzieją, że PiS nie będzie wprowadzał ustawowej segregacji sanitarnej.

– Nie było tak, żeby pani marszałek mówiła, że PiS ma rozwiązania, nie, nieprawda! Nie mówiła, bo połowa elektoratu PiS-u jest przeciwko tym wszystkim obostrzeniom i również PO nie zgłaszało żadnych konkretnych propozycji, bo połowa elektoratu PO jest przeciwko – powiedział poseł Korwin-Mikke.

Jego zdaniem podczas tego spotkania „Konfederacja reprezentowała nie tylko swój elektorat, ale i połowę elektoratów PiS-u i PO – elektorat ludzi rozsądnych, którzy myślą samodzielnie, a nie są ciemną masą, która ślepo wierzy Wilusiowi Gatesowi z Ameryki, który zwariował i Radzie Medycznej”.

Poprzedni artykułCo z tą biedą w Polsce?
Następny artykułMusimy zrewidować politykę węglową?