fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajKrótszy tydzień pracy staje się faktem

Krótszy tydzień pracy staje się faktem

Kolejne przedsiębiorstwo w Polsce zdecydowało się na skrócenie dnia pracy z ośmiu do siedmiu godzin.

Spółka AleRabat.com podjęła decyzję o wprowadzeniu siedmiogodzinnego dnia pracy. Portal PulsHR.pl pisze, że przedstawiciele firmy widzą w takim rozwiązaniu korzyści.

Skrócenie dnia pracy w AleRabat.com było możliwe między innymi dzięki automatyzacji wielu procesów. Pozwoliło to na poprawę wydajności pracowników i dało im możliwość skupienia się na bardziej skomplikowanych zadaniach.

Zmiana ta wpłynęła również pozytywnie na nasze zadowolenie pracy – jesteśmy mniej zestresowani i bardziej wypoczęci, co przekłada się na podniesienie jakości naszych usług. W końcu dzięki krótszemu dniowi pracy zyskaliśmy ponad dwadzieścia godzin więcej wolnego czasu miesięcznie, co daje około dziesięciu dni urlopu w skali roku

– powiedziała portalowi PulsHR Ewa Bobrska, HR business partnerka w AleRabat.com.

Krótszy tydzień pracy to nie nowość

AleRabat.com nie jest pierwszą firmą w Polsce, która skróciła liczbę godzin pracy w tygodniu. Jak przypomina PulsHR.pl wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowała się firma Tradedouble, która działa w branży marketingu cyfrowego. Tam dzień pracy trwa tylko 6 godzin, a zmiana modelu nastąpiła jeszcze przed pandemią koronawirusa.

Innym rozwiązaniem, na jakie decydują się firmy w Polsce jest skracanie tygodnia pracy. Na to zdecydowało się NCDC, czyli polsko-duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania i dostarczaniem usług IT, gdzie od 1 lutego 2022 roku każdy piątek jest dniem wolnym. Podobny krok podjęto w agencji reklamowej Funktional, gdzie w piątki nie pracuje się już od listopada 2021 roku.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA