Spółka AleRabat.com podjęła decyzję o wprowadzeniu siedmiogodzinnego dnia pracy. Portal PulsHR.pl pisze, że przedstawiciele firmy widzą w takim rozwiązaniu korzyści.
Skrócenie dnia pracy w AleRabat.com było możliwe między innymi dzięki automatyzacji wielu procesów. Pozwoliło to na poprawę wydajności pracowników i dało im możliwość skupienia się na bardziej skomplikowanych zadaniach.
Zmiana ta wpłynęła również pozytywnie na nasze zadowolenie pracy – jesteśmy mniej zestresowani i bardziej wypoczęci, co przekłada się na podniesienie jakości naszych usług. W końcu dzięki krótszemu dniowi pracy zyskaliśmy ponad dwadzieścia godzin więcej wolnego czasu miesięcznie, co daje około dziesięciu dni urlopu w skali roku
– powiedziała portalowi PulsHR Ewa Bobrska, HR business partnerka w AleRabat.com.
Krótszy tydzień pracy to nie nowość
AleRabat.com nie jest pierwszą firmą w Polsce, która skróciła liczbę godzin pracy w tygodniu. Jak przypomina PulsHR.pl wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowała się firma Tradedouble, która działa w branży marketingu cyfrowego. Tam dzień pracy trwa tylko 6 godzin, a zmiana modelu nastąpiła jeszcze przed pandemią koronawirusa.
Innym rozwiązaniem, na jakie decydują się firmy w Polsce jest skracanie tygodnia pracy. Na to zdecydowało się NCDC, czyli polsko-duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania i dostarczaniem usług IT, gdzie od 1 lutego 2022 roku każdy piątek jest dniem wolnym. Podobny krok podjęto w agencji reklamowej Funktional, gdzie w piątki nie pracuje się już od listopada 2021 roku.
Źródło: PulsHR