fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaKrajKrótszy tydzień pracy staje się faktem

Krótszy tydzień pracy staje się faktem

Kolejne przedsiębiorstwo w Polsce zdecydowało się na skrócenie dnia pracy z ośmiu do siedmiu godzin.

Spółka AleRabat.com podjęła decyzję o wprowadzeniu siedmiogodzinnego dnia pracy. Portal PulsHR.pl pisze, że przedstawiciele firmy widzą w takim rozwiązaniu korzyści.

Skrócenie dnia pracy w AleRabat.com było możliwe między innymi dzięki automatyzacji wielu procesów. Pozwoliło to na poprawę wydajności pracowników i dało im możliwość skupienia się na bardziej skomplikowanych zadaniach.

Zmiana ta wpłynęła również pozytywnie na nasze zadowolenie pracy – jesteśmy mniej zestresowani i bardziej wypoczęci, co przekłada się na podniesienie jakości naszych usług. W końcu dzięki krótszemu dniowi pracy zyskaliśmy ponad dwadzieścia godzin więcej wolnego czasu miesięcznie, co daje około dziesięciu dni urlopu w skali roku

– powiedziała portalowi PulsHR Ewa Bobrska, HR business partnerka w AleRabat.com.

Krótszy tydzień pracy to nie nowość

AleRabat.com nie jest pierwszą firmą w Polsce, która skróciła liczbę godzin pracy w tygodniu. Jak przypomina PulsHR.pl wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowała się firma Tradedouble, która działa w branży marketingu cyfrowego. Tam dzień pracy trwa tylko 6 godzin, a zmiana modelu nastąpiła jeszcze przed pandemią koronawirusa.

Innym rozwiązaniem, na jakie decydują się firmy w Polsce jest skracanie tygodnia pracy. Na to zdecydowało się NCDC, czyli polsko-duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania i dostarczaniem usług IT, gdzie od 1 lutego 2022 roku każdy piątek jest dniem wolnym. Podobny krok podjęto w agencji reklamowej Funktional, gdzie w piątki nie pracuje się już od listopada 2021 roku.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA