fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.

KGHM Polska Miedź SA z prezesem Marcinem Chludzińskim u steru jako pierwsza firma w Polsce postawiła na technologię jądrową, inwestując w projekt NuScale, czyli w tzw. SMR-y (małe reaktory modułowe). W 2029 r. zacznie działać pierwsza na terenie Polski elektrownia jądrowa. To świadczy zarówno o odwadze inwestycyjnej, jak i dążeniu do budowania innowacyjności polskiej gospodarki oraz zaangażowaniu KGHM w budowę niezależności energetycznej Polski.

KGHM zarejestrował swój podstawowy produkt – czyli katody miedziane – na nowej giełdzie Shanghai International Energy Exchange (INE). To kolejny krok, który wykonuje nasz miedziowy gigant, w kierunku podbicia największego rynku świata. KGHM jest jednym z największych polskich eksporterów do Państwa Środka, a miedź jest głównym towarem eksportowanym przez Polską do Chin (w co 6 smartfonie na świecie znajduje się miedź pochodząca z KGHM).

KGHM zajął też 1. miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey oraz 2. miejsce w kategorii „największych producentów srebra” – wydobywając w 2021 roku 1366 ton tego kruszcu. 16 proc. przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży tego kruszcu.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształy Polskiej Gospodarki – WB ELECTRONICS – laureat w kategorii EKSPORTER

Tworzą unikatowe w skali świata produkty i rozwiązania, które można znaleźć w branży militarnej od Ameryki Północnej, przez Europę, aż po daleką Azję. Są największą prywatną grupa kapitałową zajmującą się technologiami wojskowymi w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA