fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.

KGHM Polska Miedź SA z prezesem Marcinem Chludzińskim u steru jako pierwsza firma w Polsce postawiła na technologię jądrową, inwestując w projekt NuScale, czyli w tzw. SMR-y (małe reaktory modułowe). W 2029 r. zacznie działać pierwsza na terenie Polski elektrownia jądrowa. To świadczy zarówno o odwadze inwestycyjnej, jak i dążeniu do budowania innowacyjności polskiej gospodarki oraz zaangażowaniu KGHM w budowę niezależności energetycznej Polski.

KGHM zarejestrował swój podstawowy produkt – czyli katody miedziane – na nowej giełdzie Shanghai International Energy Exchange (INE). To kolejny krok, który wykonuje nasz miedziowy gigant, w kierunku podbicia największego rynku świata. KGHM jest jednym z największych polskich eksporterów do Państwa Środka, a miedź jest głównym towarem eksportowanym przez Polską do Chin (w co 6 smartfonie na świecie znajduje się miedź pochodząca z KGHM).

KGHM zajął też 1. miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey oraz 2. miejsce w kategorii „największych producentów srebra” – wydobywając w 2021 roku 1366 ton tego kruszcu. 16 proc. przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży tego kruszcu.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształy Polskiej Gospodarki – WB ELECTRONICS – laureat w kategorii EKSPORTER

Tworzą unikatowe w skali świata produkty i rozwiązania, które można znaleźć w branży militarnej od Ameryki Północnej, przez Europę, aż po daleką Azję. Są największą prywatną grupa kapitałową zajmującą się technologiami wojskowymi w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA