KGHM Polska Miedź SA z prezesem Marcinem Chludzińskim u steru jako pierwsza firma w Polsce postawiła na technologię jądrową, inwestując w projekt NuScale, czyli w tzw. SMR-y (małe reaktory modułowe). W 2029 r. zacznie działać pierwsza na terenie Polski elektrownia jądrowa. To świadczy zarówno o odwadze inwestycyjnej, jak i dążeniu do budowania innowacyjności polskiej gospodarki oraz zaangażowaniu KGHM w budowę niezależności energetycznej Polski.
KGHM zarejestrował swój podstawowy produkt – czyli katody miedziane – na nowej giełdzie Shanghai International Energy Exchange (INE). To kolejny krok, który wykonuje nasz miedziowy gigant, w kierunku podbicia największego rynku świata. KGHM jest jednym z największych polskich eksporterów do Państwa Środka, a miedź jest głównym towarem eksportowanym przez Polską do Chin (w co 6 smartfonie na świecie znajduje się miedź pochodząca z KGHM).
KGHM zajął też 1. miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey oraz 2. miejsce w kategorii „największych producentów srebra” – wydobywając w 2021 roku 1366 ton tego kruszcu. 16 proc. przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży tego kruszcu.