fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaKryształyKryształy 2022Kryształy Polskiej Gospodarki. List z gratulacjami od prezesa Prawa i Sprawiedliwości

Kryształy Polskiej Gospodarki. List z gratulacjami od prezesa Prawa i Sprawiedliwości

„Jest rzeczą wielkiej wagi, by dokonania Przedsiębiorców, a także sukcesy Osób i Podmiotów wspierających na różne sposoby przedsiębiorczość były jak najszerzej znane i pełniły funkcje wzorcotwórcze. Polscy przedsiębiorcy – jak to doskonale wiemy – odnoszą wiele sukcesów. Z ich osiągnięć mamy prawo być dumni" – napisał w specjalnym liście skierowanym do organizatorów oraz uczestników gali KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2022 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Podczas uroczystej gali podsumowującej II edycję Konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki specjalny list od Jarosława Kaczyńskiego skierowany do uczestników, organizatorów i laureatów wydarzenia w imieniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości odczytał Andrzej Śliwka – wiceminister aktywów państwowcyh.

List-Prezesa-Jarosława-Kaczyńskiego-Gala-KPG-2022

Prezes Kaczyński pogratulował inicjatywy, zwracając się do przedsiębiorców i wszystkich zaangażowanych w ten projekt m.in. tymi słowami:

Pragnę w tym miejscu z całego serca pogratulować Państwu Laureatom drugiej edycji Konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki tych zaszczytnych wyróżnień, zaś Państwu, którzy otrzymali nominacje – znalezienia się w tym znamienitym gronie.

Osobne powinszowania chciałbym przekazać Państwu Organizatorom tej wspaniałej inicjatywy. Wierzę, że konkurs będzie się dynamicznie rozwijał i że z każdą kolejną jego odsłoną wybór laureatów oraz wyłonienie nominowanych będzie coraz trudniejszym zadaniem, z racji bogactwa dokonań w dziedzinie prowadzenia działalności gospodarczej jak i w sferze wspierania tejże

Pragnę życzyć, by ta inicjatywa Forum Polskiej Gospodarki wnosiła jak największy wkład w budowę Polski naszych marzeń – silnej dostatniej i liczącej się na arenie międzynarodowej Rzeczypospolitej.

Prosze przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia!”.

Laureatami II edycji konkursu „Kryształy Polskiej Gospodarki 2022” zostali:

 1. PATRONAT ROZWOJOWY – nagroda wytypowana przez PKO Bank Polski, mecenasa konkursu, dla startupu InStreamly P.S.A. Statuetkę odebrał co-founder i prezes zarządu Maciej Sawicki.
 2. WSPARCIE MŚP – nagroda dla podmiotu za udzielenie wsparcia małym i średnim przedsiębiorcom dla Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest twórcą i animatorem platformy 3W (woda – wodór – węgiel). Nagrodę odebrała prezes zarządu BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
 3. SAMORZĄD PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCOM – nagroda dla JST za wyjątkowe działanie na rzecz przedsiębiorców dla Starostwa Powiatowego w Pleszewie, którą odebrał Starosta Maciej Wasielewski. Za pobudzenie lokalnego rynku pracy dzięki projektom edukacyjnym związanych z rzemiosłem i szkolnictwem zawodowym.
 4. ODPOWIEDZIALNY BIZNES – nagroda dla przedsiębiorstwa wyjątkowo zaangażowanego w działalność charytatywną, prospołeczną czy ekologiczną dla MO-BRUK S.A., którą odebrał prezes zarządu Henryk Siodmok. Firma przetwarza niebezpieczne dla środowiska odpady przemysłowe w surowce obojętne środowisku, które z powodzeniem wykorzystuje się w różnych obszarach przemysłu i budownictwa.
 5. ZIELONE INNOWACJE – nagroda dla przedsiębiorstwa oferującego proekologiczne rozwiązania i produkty dla The True Green – twórców kompozytu na bazie nieprzetworzonych łodyg konopi włóknistej, który z powodzeniem może być używany w meblarstwie i budownictwie a także do wykończenia wnętrz i zastępować drewno. Statuetkę odebrał prezes zarządu Rafał Sagan.
 6. OSOBOWOŚĆ ROKU – nagroda dla wybitnej osoby publicznej ze świata mediów, polityki, nauki czy dla instytucji za wkład na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki trafiła do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina za koordynację akcji z zabezpieczeniem dostaw węgla na sezon zimowy. W imieniu wicepremiera nagrodę odebrał sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Ponadto wydawca „Forum Polskiej Gospodarki”, organizator konkursu, uhonorował Nagrodą Redakcji: Daniela Obajtka prezesa zarządu PKN ORLEN S.A., w imieniu którego nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Jan Szewczak; GRUPĘ AZOTY S.A. w imieniu której nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Grzegorz Kądzielawski oraz Andrzeja Bieńczaka, przedsiębiorcę, prezesa firmy Eleo Development, założyciela Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie.

KAPITUŁA KONKURSU

  • Andrzej SADOWSKI – prezydent Centrum im. Adama Smitha
  • Zbigniew KRYSIAK – przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana
  • Konrad RACZKOWSKI – prorektor ds. finansowych, dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW
  • Zdzisław SOKAL – doradca społeczny Prezydenta RP
  • Krzysztof PRZYBYŁ – prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”
  • Grzegorz TOMASZEWSKI – prezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.
  • Piotr HOFMAN – wiceprezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.
  • Bartosz TOMCZYK – wiceprezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.

 

Patronat Telewizyjny

tvp

Patroni Honorowi II edycji konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki:

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki: GRUPA AZOTY – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Prezentujemy zwycięzców II edycji konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2022. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ufficio Primo w Warszawie, dziewięcioro laureatów odebrało wyjątkowe statuetki z zielonego złota. Jedna ze statuetek w kategorii NAGRODA REDAKCJI trafiła do Grupy Azoty za projekt Polimery Police. Nagrodę, którą wręczył wiceprezes Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o. Piotr Hofman, odebrał wiceprezes Grupy Azoty S.A. Grzegorz Kądzielawski.

Kryształy Polskiej Gospodarki: ANDRZEJ BIEŃCZAK – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Prezentujemy zwycięzców II edycji konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2022. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ufficio Primo w Warszawie, dziewięcioro laureatów odebrało wyjątkowe statuetki z zielonego złota. Jedna ze statuetek w kategorii NAGRODA REDAKCJI trafiła do Andrzeja Bieńczaka, przedsiębiorcy, filantropa, prezesa firmy Eleo Development, założyciela Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie.

Kryształy Polskiej Gospodarki: laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Prezentujemy zwycięzców II edycji konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2022. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ufficio Primo w Warszawie, dziewięcioro laureatów odebrało wyjątkowe statuetki z zielonego złota. W kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU statuetka trafiła do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Nagrodę, którą wręczył prezes wydawnictwa Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o. Grzegorz Tomaszewski, w imieniu laureata odebrał sekretarz stanu w MAP Andrzej Śliwka.

INNE TEGO AUTORA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA

Sektor MŚP musi mówić jednym głosem

Trwa proces budowy dużego środowiska polskich przedsiębiorców z sektora MŚP – pełnych zrozumienia swojej ogromnej wartości, tożsamości i swoich praw. Środowiska, które już niedługo będzie mogło mówić jednym głosem, którego żadna władza nie będzie mogła zlekceważyć – mówi nam Adam Abramowicz. Rozmawiamy u progu końca jego sześcioletniej kadencji w roli rzecznika MŚP.
9 MIN CZYTANIA

Polskie prawo pracy trzeba napisać od nowa [WYWIAD]

Prawo karne dotyczy 1 proc. obywateli, prawo cywilne – 10 proc., natomiast prawo pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczy nas wszystkich. Dlatego o tę gałąź prawa powinno się szczególnie dbać. A mamy przestarzały, nieczytelny i nieprzejrzysty Kodeks pracy – mówi nam mec. Waldemar Gujski, jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych prawników zajmujących się prawem pracy.
11 MIN CZYTANIA