fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształy Polskiej Gospodarki – WB ELECTRONICS – laureat w kategorii EKSPORTER

Kryształy Polskiej Gospodarki – WB ELECTRONICS – laureat w kategorii EKSPORTER

Tworzą unikatowe w skali świata produkty i rozwiązania, które można znaleźć w branży militarnej od Ameryki Północnej, przez Europę, aż po daleką Azję. Są największą prywatną grupa kapitałową zajmującą się technologiami wojskowymi w Polsce.

Ich podzespoły są praktycznie w każdym transporterze „Rosomak”, nowych haubicach czy wyrzutniach rakiet. Eksportują swoje rozwiązania technologiczne i systemy do kilkudziesięciu państw na całym świecie. Swego czasu licencję na Cyfrowe Systemy Łączności Wewnętrznej „Fonet” kupił od nich amerykański potentat łączności Harris, który wkrótce stał się standardowym wyposażeniem tamtejszych sił zbrojnych. Produkty WB Electronics SA (należącej do konsorcjum Grupa WB) używane są m.in. w armiach: szwedzkiej, amerykańskiej, słowackiej i węgierskiej. Dotarły nawet do Indii. Są również obecne w armii ukraińskiej, która walczy z rosyjskim najeźdźcą.

Filozofia firmy jest prosta: produkować rozwiązania unikatowe w skali świata i tam je sprzedawać. Tak działa światowy lider w rozwoju systemów rozpoznawczych i rozpoznawczo-uderzeniowych. Oferuje technologie łączności, dowodzenia oraz zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych, takie jak np. systemy obserwacyjno–rozpoznawcze; systemy dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki; systemy kierowania ogniem, czy systemy uderzeniowe. Jako jeden z nielicznych podmiotów na świecie opracowała amunicję krążącą zdolną do rzeczywistego operowania w roju, z automatyczną separacją bezzałogowców – WARMATE. W ubiegłym roku stał się on hitem eksportowym. Trafił też do polskiej armii. Podobnie jak inny hit – bezzałogowe systemy poszukiwawczo-uderzeniowe GLADIUS.

A już zupełnie świeża sprawa to eksport zaawansowanych rozwiązań opartych o polską myśl techniczną dotyczących systemów bezzałogowych i amunicji krążącej do Gruzji.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji

Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA