fbpx
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKto skorzysta na drogim paliwie? Jest branża, która powinna się cieszyć

Kto skorzysta na drogim paliwie? Jest branża, która powinna się cieszyć

Rosnące ceny ropy zwiększą znaczenie automatów paczkowych – wynika z artykułu „Rzeczpospolitej”.

Według przytaczanych przez dziennik danych firmy Dataplace.ai w Polsce jest już ponad 21 tys. automatów paczkowych. To o 45 proc. więcej niż rok temu. W efekcie maszyny paczkowe są niemal w zasięgu ręki dla prawie 17 mln Polaków, bo aż 46 proc. z nas ma do nich mniej niż 350 metrów.

Prezes InPostu Rafał Brzoska w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zauważa, że ze względu na rosnące ceny ropy w górę idą też koszty logistyczne, przez co sprzedawcy online będą musieli optymalizować sposoby dostawy, co wzmocni znaczenie punktów odbioru.

– Chcą ograniczać koszty dostaw kurierskich. InPost może znacząco zwiększyć ekspozycję na online i może zostać kluczowym partnerem firm e-commerce. Te, które dotąd stawiały na dostawy door to door będą się odwracać w stronę automatów – wyjaśnia Brzoska.

Dzisiaj potentatem na polskim rynku automatów paczkowych jest InPost, który ma niemal 18 tys. paczkomatów. Swoje maszyny mają jednak również francuski kurier DPD (ok. 1,3 tys.), ale też Allegro (ok. 1,1 tys.), a nawet Orlen i Poczta Polska. Najwięcej automatów działa w Warszawie.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA