fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaKrajKto skorzysta na drogim paliwie? Jest branża, która powinna się cieszyć

Kto skorzysta na drogim paliwie? Jest branża, która powinna się cieszyć

Rosnące ceny ropy zwiększą znaczenie automatów paczkowych – wynika z artykułu „Rzeczpospolitej”.

Według przytaczanych przez dziennik danych firmy Dataplace.ai w Polsce jest już ponad 21 tys. automatów paczkowych. To o 45 proc. więcej niż rok temu. W efekcie maszyny paczkowe są niemal w zasięgu ręki dla prawie 17 mln Polaków, bo aż 46 proc. z nas ma do nich mniej niż 350 metrów.

Prezes InPostu Rafał Brzoska w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zauważa, że ze względu na rosnące ceny ropy w górę idą też koszty logistyczne, przez co sprzedawcy online będą musieli optymalizować sposoby dostawy, co wzmocni znaczenie punktów odbioru.

– Chcą ograniczać koszty dostaw kurierskich. InPost może znacząco zwiększyć ekspozycję na online i może zostać kluczowym partnerem firm e-commerce. Te, które dotąd stawiały na dostawy door to door będą się odwracać w stronę automatów – wyjaśnia Brzoska.

Dzisiaj potentatem na polskim rynku automatów paczkowych jest InPost, który ma niemal 18 tys. paczkomatów. Swoje maszyny mają jednak również francuski kurier DPD (ok. 1,3 tys.), ale też Allegro (ok. 1,1 tys.), a nawet Orlen i Poczta Polska. Najwięcej automatów działa w Warszawie.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Jak Polacy wspierają potrzebujących w święta

W 2022 r. aż 85 proc. Polaków planowało wspierać potrzebujących w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym. Z każdym rokiem rośnie nie tylko liczba akcji świątecznych, ale również skala niesionej pomocy.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd rozmawia z protestującymi rolnikami

We wtorek wieczorem w Medyce przy granicy z Ukrainą doszło do spotkania strony rządowej z protestującymi rolnikami, którzy mają trzy główne postulaty.
2 MIN CZYTANIA