fbpx
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKuczmierowski nowym szefem Agencji Rezerw Materiałowych? Warto zwracać uwagę, gdzie będą robione...

Kuczmierowski nowym szefem Agencji Rezerw Materiałowych? Warto zwracać uwagę, gdzie będą robione zakupy…

Kuczmierowski ma odpowiadać za zamówienia sprzętu do Polski, koordynację produkcji krajowej oraz logistykę – kluczowe obszary działań w dobie walki z pandemią koronawirusa i minimalizowania negatywnych skutków epidemii. Wszystko po to, by "maksymalnie usprawnić proces dotarcia towaru do instytucji, które potrzebują go dziś najbardziej".

Ważna będzie również koordynacja zamówień przez spółki Skarbu Państwa, jak również podmioty prywatne. W ostatnich dniach Kuczmierowski już brał udział w koordynacji pracy przy zamówieniach – efektem tego są kolejne informacje o otwarciu stałego korytarza powietrznego między Polską a Azją oraz kwestie związane z kolejnymi transportami zakupionego sprzętu.

Kuczmierowski był ostatnio wiceprezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

A my sugerujemy wszystkim dziennikarzom baczne zwracanie uwagi na to, gdzie Agencji Rezerw Materiałowych będzie robić zakupy, skąd będzie sprowadzać sprzęt do Polski i gdzie i u kogo ten sprzęt zamawiać. Sami na pewno nie omieszkamy przyglądać się temu, sprawdzać i informować. Oczywiście dla dobra Polski i w trosce o przejrzystość Agencji Rezerw Materiałowych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA