Tegoroczna edycja Kongresu 590 odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Podejmie różnorodne zagadnienia dotyczące współpracy, wyznaczenia nowych celów oraz zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych pomiędzy Polską i krajami regionu Trójmorza. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: pierwsza odbędzie się w dniach 22–23 czerwca br. w Warszawie w tradycyjnej, stacjonarnej formule; druga będzie miała miejsce jesienią.

Trójmorze to międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca 12 państw Unii Europejskiej położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry. Współpraca w ramach tego formatu przynosi wymierne korzyści w postaci wspólnych projektów infrastrukturalnych, inicjatyw biznesowych oraz wymiany naukowej i kulturalnej.

Ostatnie wydarzenia pokazują, że dzisiaj współpraca międzynarodowa jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. To nieodłączna część, a wręcz fundament poczucia bezpieczeństwa. Wyzwania, przed jakimi staje region Trójmorza, potwierdzają słuszność wybranej drogi – drogi współpracy. Zacieśnianie wzajemnych kontaktów wymaga lepszego poznania własnych możliwości, potrzeb i trudności. W ramach 7. edycji Kongresu 590 omawiane będą tematy dotyczące całego spektrum współpracy, wyznaczenia nowych celów, a przede wszystkim zacieśniania relacji gospodarczych i politycznych pomiędzy Polską i wszystkimi krajami tego regionu.

Tegoroczna edycja wydarzenia skupi się na 11 obszarach tematycznych: polityce i bezpieczeństwie; gospodarce; rolnictwie i żywności; technologii; transporcie i logistyce; energetyce; ekologii; wyzwaniach społecznych; nauce; kulturze oraz zdrowiu.

Podczas letniej odsłony na pięciu scenach odbędą się debaty i dyskusje z udziałem zaproszonych Gości. Nie zabraknie również Studia 590 z formułą 15 minutowych wywiadów oraz strefy networkingowej, cieszącej się popularnością podczas ostatniej edycji, dla przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i władz legislacyjnych.

Jesienna odsłona odbędzie się w październiku, a w jej programie znajdzie się m.in. przyznanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Jak co roku Kongres 590 swoją obecnością̨ uświetnią najważniejsze osoby w kraju, na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesem Rady Ministrów. Gośćmi imprezy będą także eksperci ze świata międzynarodowego biznesu i polityki.

Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od start-upów, przez mikro, małe, średnie, po największe przedsiębiorstwa. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są̨ towary wprowadzone do obrotu na terenie Polski.

Więcej informacji na kongres590.pl

Poprzedni artykułMinister uspokaja inwestorów
Następny artykułNieznośny odór hipokryzji