fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumLarum na brytyjskiej lewicy. W Partii Pracy antysemityzm i neonazim...

Larum na brytyjskiej lewicy. W Partii Pracy antysemityzm i neonazim…

Chodzi o raport, który obejmował działania brytyjskiej Partii Pracy w latach 2014-2019. Wykazał on, że istnieje skrzynka odbiorcza partii zawierająca informacje dotyczące antysemickich postaw. „Wydarzenia, które doprowadziły do ​​tego śledztwa, w tym przejęcie partii przez niewielką liczbę członków o wrogich poglądach wobec ludności żydowskiej, a w niektórych przypadkach z natury szczerze neonazistowskie, są głęboko niepokojące” – można wyczytać z tego raportu.
Informacje te wywołały poruszenie nie tylko wśród społeczności żydowskiej, która oczywiście domaga się wyjaśnień i przeprosin ze strony władz największej lewicowej partii na Wyspach.

Sir Keir Starmer, który zastąpił Jeremy’ego Corbyna na czele partii na początku tego miesiąca powiedział, że raport „pokazał kwestie budzące poważne obawy”, a śledztwo nadal trwa. Dodatkowo próbował odsunąć winę od skrajnie lewicowego byłego lidera partii. Stwierdził, że Corbyn i jego biuro mieli „niewielki lub żaden nadzór nad procesem dyscyplinarnym” oraz że brak walki z antysemityzmem był w dużej mierze spowodowany napięciem między Corbynem, a „kwaterą główną Partii Pracy”. W środę ogłoszono, że były sekretarz generalny partii, Iain McNicol, przestanie być przewodniczącym Laburzystów w Izbie Lordów. McNicol oskarżany jest o to, że nie stawił czoła uprzedzeniom wobec Żydów w partii.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA