fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumLarum na brytyjskiej lewicy. W Partii Pracy antysemityzm i neonazim...

Larum na brytyjskiej lewicy. W Partii Pracy antysemityzm i neonazim…

Chodzi o raport, który obejmował działania brytyjskiej Partii Pracy w latach 2014-2019. Wykazał on, że istnieje skrzynka odbiorcza partii zawierająca informacje dotyczące antysemickich postaw. „Wydarzenia, które doprowadziły do ​​tego śledztwa, w tym przejęcie partii przez niewielką liczbę członków o wrogich poglądach wobec ludności żydowskiej, a w niektórych przypadkach z natury szczerze neonazistowskie, są głęboko niepokojące” – można wyczytać z tego raportu.
Informacje te wywołały poruszenie nie tylko wśród społeczności żydowskiej, która oczywiście domaga się wyjaśnień i przeprosin ze strony władz największej lewicowej partii na Wyspach.

Sir Keir Starmer, który zastąpił Jeremy’ego Corbyna na czele partii na początku tego miesiąca powiedział, że raport „pokazał kwestie budzące poważne obawy”, a śledztwo nadal trwa. Dodatkowo próbował odsunąć winę od skrajnie lewicowego byłego lidera partii. Stwierdził, że Corbyn i jego biuro mieli „niewielki lub żaden nadzór nad procesem dyscyplinarnym” oraz że brak walki z antysemityzmem był w dużej mierze spowodowany napięciem między Corbynem, a „kwaterą główną Partii Pracy”. W środę ogłoszono, że były sekretarz generalny partii, Iain McNicol, przestanie być przewodniczącym Laburzystów w Izbie Lordów. McNicol oskarżany jest o to, że nie stawił czoła uprzedzeniom wobec Żydów w partii.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA