fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesLegalizacja marihuany to miliony wpływów z podatków i tysiące nowych miejsc pracy

Legalizacja marihuany to miliony wpływów z podatków i tysiące nowych miejsc pracy

Władze Sacramento twierdzą, że legalizacja marihuany znacznie poprawiła sytuację na rynku pracy oraz zapewniła znaczne wpływy do budżetu miasta.

Sprzedaż i konsumpcja konopi została zalegalizowana w Kalifornii cztery lata temu. Obecnie pracę w związanym z nią sektorze znajduje osiem tysięcy osób w samym mieście i 83 tysiące w całym stanie. Więcej ludzi pracuje w Sacramento tylko w jednostkach budżetowych oraz w gastronomii.

Roczne przychody podatkowe miasta z działalności związanych z marihuaną sięgają 20 milionów dolarów i regularnie rosną. Od momentu legalizacji nie zauważono wzrostu przestępczości. Nie spadła też wartość nieruchomości znajdujących się w pobliżu siedzib firm z branży konopnej. A ich liczba cały czas się zwiększa. W 2018 roku było 47 takich przedsiębiorstw, a teraz jest już 257. Ich łączne przychody sięgnęły w 2021 roku poziomu 820 milionów dolarów. Są to w większości bardzo małe biznesy, ale zdarzają się też większe jak Sacramento Natura, która rozwija swoje własne szklarnie i zatrudnia już 200 osób.

Obecne trendy mogą jednak wkrótce ulec załamaniu, bowiem aktualna produkcja trzykrotnie przewyższa popyt, więc ceny produktów z THC cały czas spadają.

sacbee.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Rybołówstwo rekreacyjne w Polsce przestało istnieć

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską zakazu połowów dorsza zarówno rybacy komercyjni, jak i rekreacyjni nie otrzymali ani złotówki rekompensat. Chcemy usiąść do rozmów z rządem. Skoro coś się nam zakazuje, to trzeba to zrekompensować – mówi Michał Niedźwiecki, przedstawiciel rybołówstwa rekreacyjnego.
7 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska sztuczna inteligencja chce konkurować z ChatGPT

Instytucje naukowe ogłosiły powołanie konsorcjum, którego celem jest powstanie opartego na polskich treściach modelu językowego oraz inteligentnego asystenta na kształt Chat GPT czy Google Bard.
< 1 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA