fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPodatkiLegalna marihuana przynosi większe wpływy z podatków niż alkohol

Legalna marihuana przynosi większe wpływy z podatków niż alkohol

Amerykański stan Illinois notuje rekordowe dochody z podatku od sprzedaży marihuany dwa lata po jej legalizacji.

Departament Skarbu Illinois poinformował, że od stycznia do listopada budżetowe wpływy z opłat wynikających ze sprzedaży alkoholu wyniosły 291 mln dolarów, podczas gdy marihuana przyniosła 387 mln dolarów. Łączna wartość sprzedaży THC przekroczyła w tym okresie miliard dolarów.

25% z podatków od sprzedaży marihuany zostanie przeznaczone na realizację programów pomocy dla osób poszkodowanych przez narkotyki. Mieści się w nich wsparcie prawne w sprawach cywilnych, rozwój zawodowy, zapobieganie przemocy i szczególna pomoc dla dotkniętej przez niebezpieczne substancje młodzieży.

Ponadto gubernator Illinois oznajmił iż rozpatrzył pół miliona wniosków o ułaskawienie osób, które wcześniej zostały skazane na niewielkie wyroki za posiadanie THC.
Marihuana jest legalna w tym stanie od 1 stycznia 2020 roku. Każda osoba mająca co najmniej 21 lat może kupić do 30 gramów jej suszu, 5 gramów ekstraktu i 500 gramów produktu jadalnego posiadającego ją w swoim składzie.

marijuanamoment.net

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA