fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaKrajLewica ściga się z Donaldem Tuskiem na urojone pomysły

Lewica ściga się z Donaldem Tuskiem na urojone pomysły

Politycy Konfederacji skomentowali pomysł lewicy w sprawie 35-godzinnego tygodnia pracy słowami: Wyścig na urojone socjalistyczne pomysły z Tuskiem.

Posłowie Lewicy złożyli w Sejmie projekt ustawy przewidujący skrócenie czasu pracy z 40 do 35 godzin tygodniowo. Propozycja zakłada skrócenie dnia pracy o godzinę (z ośmiu do siedmiu), przy jednoczesnym utrzymaniu obecnych zarobków, co wiązałoby się m.in. podniesieniem godzinowej stawki minimalnej.

– To nic innego jak wyścig na urojone socjalistyczne pomysły z Donaldem Tuskiem, który zapowiedział 4-dniowy tydzień pracy – stwierdził Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji. – Inflacja rośnie, drożyzna szaleje. Będziemy się z tym musieli mierzyć tym dłużej, im więcej takich głupot i irracjonalnych projektów będzie realizowanych. Polacy muszą pracować, bo z pracy bierze się dobrobyt, a państwo nie powinno zabierać nam jej owoców.

Dariusz Szumiło, przedsiębiorca z Partii KORWiN, podkreślił, że nie ma możliwości, by pracodawcy utrzymywali takie same wynagrodzenia pracowników przy krótszym wymiarze pracy. Politycy Konfederacji uważają, że żaden racjonalny pracodawca nie będzie ponosił dodatkowych kosztów, a projekt lewicy będzie oznaczał albo cięcie wynagrodzeń, albo bezpłatne nadgodziny, które spowodują, że i tak będziemy pracować 40 godzin w tygodniu.

– Jako przedsiębiorca, który od 30 lat zatrudnia pracowników, jestem oburzony, że ktokolwiek decyduje o tym, jakie umowy powinienem zawierać z pracownikami. To, ile pracownik pracuje, powinno być dobrowolną umową zawartą pomiędzy pracodawcą a pracownikiem – powiedział Szumiło.

Zdaniem polityków Konfederacji opinia publiczna nie powinna brać pod uwagę projektu lewicy, który posłuży jedynie do napędzenia problemów gospodarczych.

– Chyba wszyscy widzimy, co się dzieje z gospodarką naszego kraju. Do jakiej sytuacji doprowadziło wiele lat rozdawnictwa i przeżerania publicznych pieniędzy, by zabezpieczyć elektorat wyborczy. Zmierzamy ku scenariuszowi z Wenezueli. Musimy to zawrócić – mówił Grabarczyk.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Barmani w Polsce powinni zarabiać więcej?

Związkowa Alternatywa domaga się podniesienia stawek osobom zatrudnionym w gastronomii, które pracują nocami z soboty na niedzielę.
2 MIN CZYTANIA

Ukraiński miód nie wjedzie do Polski

Polska Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych podjęła decyzję o niedopuszczeniu na polski rynek dużej partii miodu gryczanego z Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Sklepy nie będą chciały niedziel handlowych?

Polska 2050 chce rozluźnić przepisy dotyczące ograniczenia handlu w niedziele. Propozycja zakłada wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska dostała unijną karę za zakupy poza Unią?

Komisja Europejska ogłosiła przyznanie wsparcia finansowego w wysokości 500 mln euro na rzecz firm obronnych, co ma na celu podniesienie ich zdolności do produkcji amunicji artyleryjskiej. Polska dostała grosze.
2 MIN CZYTANIA

Auta też będą miały… paszporty!

W ramach unijnego rozporządzenia Euro 7 każdy pojazd ma docelowo posiadać tzw. ekologiczny paszport, który będzie zawierał informacje o jego efektywności energetycznej (limity emisji zanieczyszczeń, emisje CO₂, zużycie paliwa i energii elektrycznej oraz zasięg elektryczny).
2 MIN CZYTANIA

Unia zakaże naprawiać stare auta?

Komisja Europejska przygotowała rozporządzenie, które ma zakazać napraw tzw. pojazdów resztkowych. Mają one być od razu złomowane. To kolejny „genialny” plan UE.
2 MIN CZYTANIA