fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaFinanseList do przewodniczącej Komisji Europejskiej o natychmiastowe odblokowanie Polsce środków z KPO

List do przewodniczącej Komisji Europejskiej o natychmiastowe odblokowanie Polsce środków z KPO

Prezentujemy list prezesa Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym apeluje on o niezwłoczne odblokowanie Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Na Naszych oczach tworzy się historia. Rosja w brutalny sposób zaatakowała suwerenne, europejskie państwo – Ukrainę. Ponad milion ludzi szukających bezpiecznego schronienia przed okrucieństwem wojny znalazło je między innymi w Polsce.

Trudne czasy wymagają szczególnych czynów solidarności z walczącą o wolność Ukrainą. Polska zdaje egzamin, nieustannie wspiera swojego zaatakowanego sąsiada, niosąc pomoc humanitarną ponad milionowi uchodźców, którzy dotarli na nasze terytorium. Rząd polski wysyła jasny przekaz: nikt nie zostanie bez pomocy.

Dla Polski priorytetem jest przede wszystkim udzielenie bezpiecznego schronienia ofiarom wojny, jednakże nie można zapomnieć, że istotnym elementem pomocy są nakłady finansowe. W tym przypadku – ogromne nakłady finansowe. Potrzebna jest nam zatem solidarność państw i organizacji międzynarodowych, także na płaszczyźnie gospodarczej. Dlatego Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa w liście do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen zaapelowała o niezwłoczne odblokowanie Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. Powyżej polska wersja tego listu (do Komisji Europejskiej list został wysłany również w wersji angielskiej).

INNE Z TEJ KATEGORII

Rosną długi polskich lekarzy

W ciągu roku aż o 10 milionów złotych wzrosło zadłużenie prywatnych gabinetów lekarskich w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Polacy często korzystają z rozwiązań fintechu

Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa w zarządzaniu własnymi finansami wykorzystuje najnowsze technologie finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Akceptacja nieetycznych zachowań finansowych – jak to u nas wygląda?

Praca na czarno w celu uniknięcia ściągania długów z pensji ma największe przyzwolenie wśród Polaków, jeśli chodzi o nieetyczne zachowania finansowe.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego rząd w kwestii strategii mieszkaniowej wywiesił białą flagę?

Na rynek mieszkaniowy musimy patrzeć jak na jeden ze strategicznych obszarów gospodarczych państwa, takich jak komunikacja, energetyka czy zbrojeniówka. Bez mieszkań państwo nie będzie się w stanie rozwijać. Nadal będziemy mieć również poważne problemy natury demograficznej. Tymczasem można odnieść wrażenie, że rząd w kwestii strategii mieszkaniowej wywiesił białą flagę.
6 MIN CZYTANIA

Na czym polega rozsądna i skuteczna pomoc uchodźcom?

Jesteśmy świadkami największego od kilkudziesięciu lat kryzysu humanitarnego w naszej części świata. Na skutek inwazji Rosji na Ukrainę do Polski napłynęła kilkumilionowa rzesza uchodźców zza wschodniej granicy. Na tę potrzebę Polacy odpowiedzieli serdecznością i życzliwością. Wielkie serca naszych rodaków to wspaniały pokaz solidarności. Jednak dopiero teraz przed nami największe wyzwania: społeczne, polityczne i gospodarcze. Reakcja na nie stanowić będzie prawdziwy egzamin dla naszego państwa.
5 MIN CZYTANIA

Zmiany podatkowe zawarte w Polskim Ładzie a przedsiębiorcy

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z rzecznikiem MŚP Adamem Abramowiczem oraz prezesem Rady Gospodarczej SWS Piotrem Hofmanem na temat zmian podatkowych związanych z Polskim Ładem.