fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumLondyn oskarża Chiny o próbę przejęcia brytyjskich firm

Londyn oskarża Chiny o próbę przejęcia brytyjskich firm

Izba Gmin wezwała na przesłuchanie chińskiego właściciela Imagination Technologies, firmy z Wielkiej Brytanii produkującej układy scalone. Według brytyjskich władz istnieje obawa, że przywódcy innych krajów europejskich przeniosą cześć ,, wrażliwego” oprogramowania zabezpieczającego na inne firmy kontrolowane przez komunistyczny rząd Chin. Byłoby to ogromne ryzyko dla sieci amerykańskiej i europejskiej.

Tugendhat opowiedział o tych obawach BBC. Jego zdaniem pod chińską kontrolą technologie opracowane przez Imagination Technologies mogą zostać wykorzystane do zaprojektowania „tylnych drzwi” w strategicznie ważnych infrastrukturach cyfrowych Wielkiej Brytanii i jej sojuszników.

– Ktoś, kto pisze technologiczny kod, pisze reguły rządzące światem. One są ważniejsze niż jakiekolwiek przepisy uchwalane przez biurokratów – powiedział.

Z kolei Wiktor Zhang, dyrektor generalny Huawei w Wielkiej Brytanii, poskarżył się ostatnio na domniemane niesprawiedliwe ataki na chińską firmę, twierdząc, że odmowa dostępu firmy technologicznej do opracowania brytyjskiego 5G „wyrządziłaby krzywdę Wielkiej Brytanii”. – Kiedy wyjdziemy z kryzysu, będziemy nadal odgrywać kluczową rolę w ulepszaniu sieci, z korzyścią dla światowej gospodarki – dodał Zhang.

Iain Duncan Smith, jeden z brytyjskich parlamentarzystów, którzy sprzeciwiają się zaangażowaniu Huawei w budowę sieci 5G na Wyspach, potępił próbę wykorzystania kryzysu koronawirusa w celu zwiększenia chińskich interesów i wpływów na świecie. Stwierdził, że Chiny za wszelką cenę próbują przejąć kontrolę nad informacjami, a co za tym idzie, chcą być światowym liderem dyktującym reszcie warunki gry.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA