fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumLondyn oskarża Chiny o próbę przejęcia brytyjskich firm

Londyn oskarża Chiny o próbę przejęcia brytyjskich firm

Izba Gmin wezwała na przesłuchanie chińskiego właściciela Imagination Technologies, firmy z Wielkiej Brytanii produkującej układy scalone. Według brytyjskich władz istnieje obawa, że przywódcy innych krajów europejskich przeniosą cześć ,, wrażliwego” oprogramowania zabezpieczającego na inne firmy kontrolowane przez komunistyczny rząd Chin. Byłoby to ogromne ryzyko dla sieci amerykańskiej i europejskiej.

Tugendhat opowiedział o tych obawach BBC. Jego zdaniem pod chińską kontrolą technologie opracowane przez Imagination Technologies mogą zostać wykorzystane do zaprojektowania „tylnych drzwi” w strategicznie ważnych infrastrukturach cyfrowych Wielkiej Brytanii i jej sojuszników.

– Ktoś, kto pisze technologiczny kod, pisze reguły rządzące światem. One są ważniejsze niż jakiekolwiek przepisy uchwalane przez biurokratów – powiedział.

Z kolei Wiktor Zhang, dyrektor generalny Huawei w Wielkiej Brytanii, poskarżył się ostatnio na domniemane niesprawiedliwe ataki na chińską firmę, twierdząc, że odmowa dostępu firmy technologicznej do opracowania brytyjskiego 5G „wyrządziłaby krzywdę Wielkiej Brytanii”. – Kiedy wyjdziemy z kryzysu, będziemy nadal odgrywać kluczową rolę w ulepszaniu sieci, z korzyścią dla światowej gospodarki – dodał Zhang.

Iain Duncan Smith, jeden z brytyjskich parlamentarzystów, którzy sprzeciwiają się zaangażowaniu Huawei w budowę sieci 5G na Wyspach, potępił próbę wykorzystania kryzysu koronawirusa w celu zwiększenia chińskich interesów i wpływów na świecie. Stwierdził, że Chiny za wszelką cenę próbują przejąć kontrolę nad informacjami, a co za tym idzie, chcą być światowym liderem dyktującym reszcie warunki gry.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA