fbpx
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaKrajLotnisko w Radomiu działa na pół gwizdka

Lotnisko w Radomiu działa na pół gwizdka

Port Lotniczy w Radomiu nie ma stałej obsady na wieży kontroli lotów. Oznacza to, że lotnisko działa tylko przez kilka godzin dziennie.

Wieża kontroli lotów na lotnisku w Radomiu jest obsadzana tylko na rozkładowe starty i lądowania – donosi portal wnp.pl. Taka sytuacja powoduje, że poza zaplanowanymi wcześniej samolotami w radomskim porcie lotniczym nie może wylądować nic innego, czyli na przykład nie może odbyć się tam lądowanie awaryjne.

Według anonimowego informatora wnp.pl przez większość dnia na lotnisku w Radomiu nie ma ani jednego kontrolera Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), a według przepisów kontrolę taką musi sprawować trzech pracowników jednocześnie. Aktualnie kontrolerzy dojeżdżają do Radomia, niejako na żądanie, samochodami z warszawskiego Okęcia lub lotniska w Lublinie.

Do zadań w Radomiu jest przygotowanych 15 kontrolerów, którzy łączą pracę także z innymi lotniskami. Są to osoby przeszkolone, po odpowiednich ćwiczeniach na symulatorach. Na ten moment nie ma potrzeby, by organizować ich pracę w innych godzinach. Oczywiście jesteśmy przygotowani na ewentualne zmiany. Mamy takie możliwości

– powiedziała portalowi wnp.pl Anita Oleksiak, prezes PAŻP.

Obecnie lotnisko w Radomiu obsługuje średnio dwa – trzy samoloty dziennie, choć w szczycie wakacyjnym najpewniej będzie to więcej lotów. Wielu przewoźników wiąże z Radomiem plany, ale częściej mówią o sezonie wakacyjnym w przyszłym roku.

Przebudowa Portu Lotniczego w Radomiu kosztowała ponad 800 mln złotych, czyli przeszło dwa razy więcej niż planowano.

Źródło: wnp.pl

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Producenci jabłek borykają się z problemami

Polscy producenci jabłek stoją przed szeregiem wyzwań: od rosnących kosztów produkcji po zmiany regulacyjne w samej Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska turystyka zatrudnia wielu cudzoziemców

Aż jedna czwarta polskich firmz branży turystycznej zatrudnia cudzoziemców, a zdecydowana większość z nich to obywatele Ukrainy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Producenci jabłek borykają się z problemami

Polscy producenci jabłek stoją przed szeregiem wyzwań: od rosnących kosztów produkcji po zmiany regulacyjne w samej Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Rosną długi polskich lekarzy

W ciągu roku aż o 10 milionów złotych wzrosło zadłużenie prywatnych gabinetów lekarskich w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe firmy rezygnują z leasingu?

Najmniejsi przedsiębiorcy w Polsce coraz częściej rezygnują z leasingu i decydują się na inne rozwiązanie przy finansowaniu samochodów służbowych.
2 MIN CZYTANIA