fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaKrajLotnisko w Radomiu działa na pół gwizdka

Lotnisko w Radomiu działa na pół gwizdka

Port Lotniczy w Radomiu nie ma stałej obsady na wieży kontroli lotów. Oznacza to, że lotnisko działa tylko przez kilka godzin dziennie.

Wieża kontroli lotów na lotnisku w Radomiu jest obsadzana tylko na rozkładowe starty i lądowania – donosi portal wnp.pl. Taka sytuacja powoduje, że poza zaplanowanymi wcześniej samolotami w radomskim porcie lotniczym nie może wylądować nic innego, czyli na przykład nie może odbyć się tam lądowanie awaryjne.

Według anonimowego informatora wnp.pl przez większość dnia na lotnisku w Radomiu nie ma ani jednego kontrolera Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), a według przepisów kontrolę taką musi sprawować trzech pracowników jednocześnie. Aktualnie kontrolerzy dojeżdżają do Radomia, niejako na żądanie, samochodami z warszawskiego Okęcia lub lotniska w Lublinie.

Do zadań w Radomiu jest przygotowanych 15 kontrolerów, którzy łączą pracę także z innymi lotniskami. Są to osoby przeszkolone, po odpowiednich ćwiczeniach na symulatorach. Na ten moment nie ma potrzeby, by organizować ich pracę w innych godzinach. Oczywiście jesteśmy przygotowani na ewentualne zmiany. Mamy takie możliwości

– powiedziała portalowi wnp.pl Anita Oleksiak, prezes PAŻP.

Obecnie lotnisko w Radomiu obsługuje średnio dwa – trzy samoloty dziennie, choć w szczycie wakacyjnym najpewniej będzie to więcej lotów. Wielu przewoźników wiąże z Radomiem plany, ale częściej mówią o sezonie wakacyjnym w przyszłym roku.

Przebudowa Portu Lotniczego w Radomiu kosztowała ponad 800 mln złotych, czyli przeszło dwa razy więcej niż planowano.

Źródło: wnp.pl

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA