fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajLotnisko w Radomiu jednak ma normalną obsadę wieży?

Lotnisko w Radomiu jednak ma normalną obsadę wieży?

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zareagowała na doniesienia o niedostatecznym obsadzeniu wieży kontroli lotów na lotnisku w Radomiu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała oficjalny komunikat o rozmiarze obsady wieży kontroli lotów w Porcie Lotniczym w Radomiu. To reakcja na niedawne doniesienia medialne.

Kilka dni temu polskie media obiegła informacja, że Port Lotniczy w Radomiu nie ma stałej załogi wieży obsługi lotów. Pracownicy mieli dojeżdżać z lotnisk na Okęciu oraz z Lublina, aby obsługiwać wyłącznie loty rozkładowe. To znacznie ograniczałoby możliwości radomskiego lotniska.

PAŻP stanowczo zaprzeczyła informacji, jakoby załoga wieży w Radomiu pojawiała się tam wyłącznie „na żądanie”. Agencja dodała również, że do pracy na tym lotnisku przygotowana jest 15-osobowa obsada wieży, zgodnie z zapotrzebowaniem na operacje lotnicze ustalonym dla lotniska na 2023 rok.

Tylko na lotniskach, które są obsługiwane 24 godziny na dobę, cywilna kontrola ruchu lotniczego jest zapewniana przez całą dobę. W przypadku innych lotnisk, godziny pracy kontrolerów są ustalane z zarządcą portu lotniczego na dany sezon, na podstawie planowanego z wyprzedzeniem rozkładu lotów. Zapewnianie służby bez planowanych operacji byłoby niegospodarnością

– wyjaśniono w komunikacie PAŻP.

W informacji prasowej Agencja dodała, że na lotnisku w Radomiu pełnią też służbę wojskowi kontrolerzy lotów, którzy zapewniają obsługę także cywilnych niekomercyjnych lotów poza godzinami pracy cywilnych kontrolerów.

Źródło: PAŻP

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA