fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKrajLotnisko w Radomiu jednak ma normalną obsadę wieży?

Lotnisko w Radomiu jednak ma normalną obsadę wieży?

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zareagowała na doniesienia o niedostatecznym obsadzeniu wieży kontroli lotów na lotnisku w Radomiu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała oficjalny komunikat o rozmiarze obsady wieży kontroli lotów w Porcie Lotniczym w Radomiu. To reakcja na niedawne doniesienia medialne.

Kilka dni temu polskie media obiegła informacja, że Port Lotniczy w Radomiu nie ma stałej załogi wieży obsługi lotów. Pracownicy mieli dojeżdżać z lotnisk na Okęciu oraz z Lublina, aby obsługiwać wyłącznie loty rozkładowe. To znacznie ograniczałoby możliwości radomskiego lotniska.

PAŻP stanowczo zaprzeczyła informacji, jakoby załoga wieży w Radomiu pojawiała się tam wyłącznie „na żądanie”. Agencja dodała również, że do pracy na tym lotnisku przygotowana jest 15-osobowa obsada wieży, zgodnie z zapotrzebowaniem na operacje lotnicze ustalonym dla lotniska na 2023 rok.

Tylko na lotniskach, które są obsługiwane 24 godziny na dobę, cywilna kontrola ruchu lotniczego jest zapewniana przez całą dobę. W przypadku innych lotnisk, godziny pracy kontrolerów są ustalane z zarządcą portu lotniczego na dany sezon, na podstawie planowanego z wyprzedzeniem rozkładu lotów. Zapewnianie służby bez planowanych operacji byłoby niegospodarnością

– wyjaśniono w komunikacie PAŻP.

W informacji prasowej Agencja dodała, że na lotnisku w Radomiu pełnią też służbę wojskowi kontrolerzy lotów, którzy zapewniają obsługę także cywilnych niekomercyjnych lotów poza godzinami pracy cywilnych kontrolerów.

Źródło: PAŻP

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA