fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatLuksemburg pierwszy w Europie zalegalizował hodowle marihuany

Luksemburg pierwszy w Europie zalegalizował hodowle marihuany

Każdy dorosły mieszkaniec Luksemburga będzie mógł uprawiać w swoim mieszkaniu lub domu konopie na własny użytek.

W jednym gospodarstwie domowym będzie można uprawiać do czterech krzaków tej rośliny. Zostanie dozwolony import i handel nasionami w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, bez względu na ich ilość, czy zawartość THC.

W dalszej perspektywie planowana jest też inicjatywa mająca pozwolić, pod nadzorem instytucji państwowych, na przemysłową hodowlę nasion.

Minister sprawiedliwości Sam Tanson przyznaje, że działania rządu mają na celu uderzenie w nielegalny rynek narkotykowy.

Utrzymany zostanie zakaz konsumpcji marihuany w miejscach publicznych oraz handel innymi produktami z niej pochodzącymi (z wyjątkiem nasion). Zostaje też zachowana zerowa tolerancja na obecność marihuany w organizmie kierowców. Kary mogą spotkać też osoby, które zostaną złapane z ilością większą niż trzy gramy.

W innych krajach europejskich nie ma aż tak liberalnych rozwiązań dotyczących hodowli konopi. Są natomiast stosowane rozwiązania „polityki tolerancji” i niekarania, jak np. w Holandii czy Czechach.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA