fbpx
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatMaksymalne ceny paliw na Węgrzech

Maksymalne ceny paliw na Węgrzech

Rząd Węgier zdecydował o wprowadzeniu maksymalnych cen paliw.

Szef kancelarii premiera Gergely Gulys wyjaśnił, że w ten sposób Budapeszt chce chronić konsumentów przed gwałtownym wzrostem cen oraz ograniczyć inflację. Zgodnie z planem ceny benzyny i oleju napędowego nie będą mogły przekraczać na stacjach benzynowych 480 forintów, czyli 6,08 zł za litr. Oznacza to, że wiele stacji benzynowych na Węgrzech będzie musiało obniżyć obowiązujące już ceny, które przekraczają nawet 500 forintów za litr. Rząd chce, aby ceny maksymalne na paliwo obowiązywały przez 3 miesiące.

– W naszej ocenie, będzie to wsparciem dla gospodarki i przyczyni się do ograniczenia inflacji – stwierdził cytowany przez PAP Gulyas.

Węgierski urząd statystyczny podaje, że inflacja na Węgrzech wyniosła w październiku 6,5 proc. rdr, natomiast według Węgierskiego Banku Narodowego wzrost cen paliw odpowiada za 1,9 proc. inflacji.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA