fbpx
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaEnergetykaWbrew rządowym zapewnieniom małe firmy zapłacą za gaz więcej

Wbrew rządowym zapewnieniom małe firmy zapłacą za gaz więcej

Właściciele małych biznesów nie kupią gazu po preferencyjnych cenach – alarmuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

W projekcie ustawy o zamrożeniu cen gazu na przyszły rok, w grupie uprzywilejowanych podmiotów nie znalazły się małe i średnie przedsiębiorstwa. Oznacza to, że nie skorzystają one z preferencyjnych i gwarantowanych stawek za paliwo gazowe.

Portal wiadomoscihandlowe.pl przypomina, że projekt omawianej ustawy został opublikowany 28 listopada i niemal od razu został skrytykowany przez rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Adama Abramowicza. Przedstawiciel polskiego biznesu napisał na Twitterze, że rząd zamiast przyznać małym i średnim przedsiębiorcom prawo do maksymalnej ceny gazu zdecydował, aby na liście uprzywilejowanych znalazły się… związki zawodowe. Jednocześnie rzecznik zaapelował do rządu o dopisanie do listy organizacji przedsiębiorców.

Do apelu tego odniósł się wiceminister finansów Artur Soboń, który na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia stwierdził, że dziś nie ma na to „przestrzeni”. Wiadomości Handlowe przypomniały natomiast, że na początku października minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapewniał, że rząd przygotuje rozwiązania radykalnie obniżające ceny energii dla wszystkich przedsiębiorców, a w szczególności tych najmniejszych i średnich.

Portal alarmuje, że wysokie ceny paliwa gazowego mogą oznaczać koniec funkcjonowania dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych, którym skończą się podpisane wcześniej kontrakty na dostawy energii.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy chcą rozwijać morską energetykę wiatrową

Polskie przedsiębiorstwa są zainteresowane wspieraniem budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Niektóre z naszych firm już w tym uczestniczą.
2 MIN CZYTANIA

TAURON przekaże fortunę na sieci elektroenergetyczne

TAURON przeznaczy w tym roku ponad 2 mld złotych na inwestycje w sieci elektroenergetyczne i będzie to największy strumień finansowy na dystrybucję w ostatnich latach.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA