fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaArchiwumMałe szanse na usunięcie Trumpa z urzędu

Małe szanse na usunięcie Trumpa z urzędu

W tym tygodniu ma się odbyć głosowanie w Izbie Reprezentantów nad dwoma zatwierdzonymi artykułami impeachmentu wobec prezydenta. Według ankiety opublikowanej przez CNN, 45 proc. popiera oskarżenie prezydenta, co pokazuje spadek o 5 pkt. procentowych w stosunku do wyników z listopada, gdzie poparcie to wynosiło aż 50 procent.

Tymczasem zwiększa się liczba przeciwników impeachmentu. Według sondażu 47 procent respondentów jest przeciwnych oskarżeniu prezydenta, co odzwierciedla czteroprocentowy skok w porównaniu z wynikami z ubiegłego miesiąca, kiedy opozycja wyniosła 43 procent. Warto zauważyć, że margines błędu ankiety wynosi +/- 3,7 punktu procentowego. Rezultaty pokrywają się z decyzją komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów o przedłożeniu artykułów oskarżających przeciwko prezydentowi. W tym tygodniu w głosowaniu weźmie udział cała Izba. Według raportu Wall Street Journal, Demokraci mają wystarczającą liczbę głosów, by przeprowadzić proceder oskarżenia, co sprawia, że ​​proces w Senacie jest nieunikniony.

Demokraci mają wystarczająco dużo głosów, by postawić prezydenta w stan oskarżenia. Trzeba jednak pamiętać, że do usunięcia amerykańskiej głowy państwa z urzędu potrzebna jest większość 2/3 w Senacie. To zaś wydaje się praktycznie niemożliwie, zważywszy na to, że przewagę mają tam Republikanie. Coraz więcej wskazuje też na to, że postępowanie przeciw Trumpowi raczej przysparza mu zwolenników niż zmniejsza szanse na wygraną w przyszłorocznej elekcji. Coraz bardziej świadomi tego faktu są przedstawiciele Demokratów. Nie brak jednak głosów, że jeśli tym razem nie uda się odwołać prezydenta, będą podejmowane kolejne próby. Być może już po wyborach, w których obecny lokator Białego Domu jest faworytem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA