fbpx
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaKrajMamy najbardziej rozbudowany rząd po 1989 roku!

Mamy najbardziej rozbudowany rząd po 1989 roku!

Politycy Konfederacji zwrócili uwagę, że nowy rząd premiera Donalda Tuska jest najliczniejszym rządem po roku 1989, składającym się aż z 26 ministrów.

Podczas konferencji prasowej liderzy Konfederacji wyrazili swoją krytykę wobec decyzji premiera Donalda Tuska dotyczącej składu nowego rządu.

Zbyt dużo ministrów

Michał Wawer, poseł Konfederacji, zwrócił uwagę, że rząd Donalda Tuska jest najliczniejszym w historii III RP, składającym się z 26 ministrów. Stwierdził, że „Donald Tusk rozdaje ministerstwa jak cukierki w czasie kampanii wyborczej”, gdy tymczasem jego zdaniem „administracja publiczna musi być tańsza i sprawniejsza”.

Tych 26 ministrów to nie jest ostatnie słowo. Donald Tusk lubi rozwiązywać kryzysy polityczne politycznymi łapówkami. Możemy spodziewać się, że średnio raz na dwa tygodnie będzie zdarzał się jakiś kryzys, który będzie wymagał kolejnego ministra i kolejnych pieniędzy

– powiedział poseł Wawer.

Afery Tuska

Z kolei Grzegorz Płaczek, poseł Konfederacji, stwierdził, że „obecny rząd lewicujący nie jest gwarantem praworządności” i przypomniał, w jakim stanie zostawił Polskę rząd Tuska w 2015 r., wymieniając wyższy ZUS, wyższe składki rentowe, rozmontowane OFE i aferę Amber Gold. Dlatego jego zdaniem obecny skład rządu budzi poważne wątpliwości co do kompetencji niektórych ministrów.

Czy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz posiada wiedzę na temat spalenia budki przed ambasadą rosyjską, czy minister Adam Bodnar naprawdę troszczył się o Polaków podczas lockdownów? – pytał poseł Płaczek, dodając, że „rząd Tuska nie daje gwarancji właściwego funkcjonowania państwa”.

Politycy Konfederacji zadeklarowali, że będą ścisłymi obserwatorami działań rządu Donalda Tuska.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA