fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesMcDonald's wraca na Ukrainę

McDonald’s wraca na Ukrainę

Amerykańska sieć restauracji zapowiedziała ponowne uruchomienie swoich lokali na Ukrainie.

Restauracje McDonald’s zostały zamknięte na Ukrainie w marcu, po rozpoczęciu inwazji Federacji Rosyjskiej na ten kraj. Mimo wstrzymania działalności prawie pół roku temu, sieć cały czas płaci wynagrodzenie 10 tysiącom osób zatrudnionym wcześniej w ukraińskich lokalach.

Teraz McDonald’s chce stopniowo otwierać swoje restauracje w Kijowie i zachodniej części kraju. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się już takie marki jak Nike, KFC czy hiszpańska firma odzieżowa Mango.

Sieć miała 109 lokali na Ukrainie. Na razie nie podano, ile z nich będzie działać. Firma rozpocznie niebawem współpracę z dostawcami produktów niezbędnych do ich funkcjonowania. Jednocześnie zapowiedziano, iż zostaną przygotowane specjalne procedury mające zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i klientom.

McDonald’s wcześniej sprzedał swoją sieć 850 restauracji w Rosji, co było pierwszym przypadkiem opuszczenia tak dużego rynku w historii przedsiębiorstwa. Straty związane tylko z zakupioną wcześniej i finalnie zmarnowaną żywnością sięgnęły wtedy 100 milionów dolarów.
Część z tych lokali wznowiła później działalność pod inną marką.

AP

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA