fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatMicrosoft wyłącza w Chinach LinkedIn, a Apple usuwa… Koran!

Microsoft wyłącza w Chinach LinkedIn, a Apple usuwa… Koran!

Microsoft zamknął chińską wersję serwisu społecznościowego LinkedIn, a Apple wycofało ze swojego sklepu aplikację pozwalającą Chińczykom na czytanie… Koranu!

Microsoft oznajmił iż LinkedIn nie będzie już dostępny w Państwie Środka. Przyczyną są coraz większe trudności w dostosowaniu serwisu do tamtejszych wymogów i środowiska funkcjonowania. Jednocześnie firma zapowiedziała otworzenie w Chinach nowego serwisu z ogłoszeniami pracy: In Jobs.

LinkedIn jest serwisem, w którym użytkownicy wymieniają się informacjami głównie o charakterze zawodowym. Ma ich ponad 740 mln. Funkcjonował w Państwie Środka od 2014 roku, gdzie korzystało z niego 52 mln osób. Był ostatnim zachodnim, dużym serwisem społecznościowym, który tam jeszcze działał. Kilka miesięcy temu władze w Pekinie ukarały go za brak cenzury publikowanych w nim treści politycznych.

W tym samym czasie inna amerykańska korporacja Apple, usunęła możliwość pobierania przez Chińczyków aplikacji Quran Majeed. Pozwalała ona na czytanie Koranu w elektronicznej formie. Jej twórcy twierdzą, że korzystało z niej ok. milion mieszkańców Państwa Środka.

Oficjalnym powodem wycofania aplikacji jest brak uzyskania od rządu w Pekinie dokumentacji, potwierdzającej jej legalność. Wcześniej podobny los spotkał też aplikacje pozwalające korzystać z chrześcijańskich treści religijnych.

BBC, kinsta.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA