Kolejne firmy z Polski otrzymają wsparcie z Funduszy Norweskich. Rozdysponowanych będzie ponad 20 mln euro.

W II konkursie w ramach schematu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth” finansowanym z Funduszy Norweskich złożono 136 wniosków, spośród których do dofinansowania wybrano 20 projektów. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podkreśliło, że do firm tych trafi łącznie 21,3 mln euro.

W konkursie wzięły udział mikro, małe i średnie firmy, a jego celem jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców prowadzących działalność w obszarze wód śródlądowych, morskich lub ich bezpośredniego otoczenia. Konkurencyjność ma zostać podniesiona właśnie przez innowacyjne działania, które rozwiną działalność gospodarczą, w tym wzrost przychodów, zysku lub zatrudnienia.

Wśród 20 zwycięskich projektów 6 będzie prowadzonych w województwie warmińsko-mazurskim, 3 w lubelskim, 2 w małopolskim, 2 w pomorskim i po 1 w województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, podkarpackim oraz łódzkim.

MFiPR w komunikacie prasowym podało, że jeden z projektów zakłada usuwanie fosforanów z wód powierzchniowych za pomocą mikrokapsułek, a inne to np. ekologiczny czarter jachtów na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich oraz Portowa Stacja Tankowania Wodoru – opracowanie i wdrożenie innowacyjnego produktu w obszarze wód morskich.

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy odzyskają wolność?
Następny artykułCo czwarta skontrolowana sprzedaż z nieprawidłowościami