fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaInwestycjeMinister uspokaja inwestorów

Minister uspokaja inwestorów

Mimo toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny, inwestycje w Polsce są bezpieczne — zapewnia minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Szef resortu podczas wizyty w Waszyngtonie poznał opinie amerykańskich przedsiębiorców, którzy nadal uważają Polskę za kraj bezpieczny do inwestowania. Z kolei podczas rozmowy z Polskim Radiem minister wyjaśnił, że takie poczucie jest wzmacniane u Amerykanów przez obecność Polski w NATO.

— Przedstawiciele największych firm technologicznych chcą rozbudowywać swoje oddziały i operacje w naszym kraju. Chcą powiększać swoją obecność w Polsce — powiedział minister Nowak. — NATO jest czymś, co odstrasza Rosję. Widzimy, że Putin nie radzi sobie z Ukrainą, więc o NATO nie ma nawet co mówić. Wiele firm, które dotychczas były obecne w Rosji, sygnalizuje chęć przeniesienia swoich operacji do Polski, ponieważ jest u nas bezpiecznie, a perspektywy wzrostu gospodarczego są bardzo dobre — dodał polityk.

Podczas wywiadu z Polskim Radiem minister Nowak odniósł się również do pomysłu usunięcia Rosji z G20 i wejścia Polski do tej grupy. Zdaniem szefa resortu taka propozycja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, choć dzisiaj nie ma jasnych kryteriów, jak miałoby dojść do usunięcia Moskwy ze struktur G20.

Minister zdradził również, że dzisiaj podczas wizyty w Los Angeles weźmie udział w ceremonii podpisania listu intencyjnego pomiędzy Polską Agencją Kosmiczną a firmą Virgin Orbit w sprawie dostarczenia technologii umożliwiającej wynoszenie satelitów na orbitę z terytorium Polski.

Źródło: Polskie Radio

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Geely ruszy w Polsce z produkcją samochodów elektrycznych

Chińska firma Geely będzie produkować modele swoich marek w fabryce Izery w Jaworznie. Ostateczne ustalenia mają prowadzić do wyboru dwóch modeli chińskiego właściciela. Ma to pozwolić na takie moce produkcyjne, by zapewnić rentowność zakładu i planowaną skalę.
< 1 MIN CZYTANIA

Rośnie aktywność inwestycyjna polskich firm

Listopad to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym odnotowano w Polsce wzrost aktywności inwestycyjnych przedsiębiorstw.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA