Mimo toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny, inwestycje w Polsce są bezpieczne — zapewnia minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

Szef resortu podczas wizyty w Waszyngtonie poznał opinie amerykańskich przedsiębiorców, którzy nadal uważają Polskę za kraj bezpieczny do inwestowania. Z kolei podczas rozmowy z Polskim Radiem minister wyjaśnił, że takie poczucie jest wzmacniane u Amerykanów przez obecność Polski w NATO.

— Przedstawiciele największych firm technologicznych chcą rozbudowywać swoje oddziały i operacje w naszym kraju. Chcą powiększać swoją obecność w Polsce — powiedział minister Nowak. — NATO jest czymś, co odstrasza Rosję. Widzimy, że Putin nie radzi sobie z Ukrainą, więc o NATO nie ma nawet co mówić. Wiele firm, które dotychczas były obecne w Rosji, sygnalizuje chęć przeniesienia swoich operacji do Polski, ponieważ jest u nas bezpiecznie, a perspektywy wzrostu gospodarczego są bardzo dobre — dodał polityk.

Podczas wywiadu z Polskim Radiem minister Nowak odniósł się również do pomysłu usunięcia Rosji z G20 i wejścia Polski do tej grupy. Zdaniem szefa resortu taka propozycja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, choć dzisiaj nie ma jasnych kryteriów, jak miałoby dojść do usunięcia Moskwy ze struktur G20.

Minister zdradził również, że dzisiaj podczas wizyty w Los Angeles weźmie udział w ceremonii podpisania listu intencyjnego pomiędzy Polską Agencją Kosmiczną a firmą Virgin Orbit w sprawie dostarczenia technologii umożliwiającej wynoszenie satelitów na orbitę z terytorium Polski.

Źródło: Polskie Radio

Poprzedni artykułTak kończy się 15 lat kompletnie nieskutecznego grożenia Rosji palcem ze strony Unii Europejskiej
Następny artykuł„Łączymy wszystkich” – 7. edycja Kongresu 590 w czerwcu w Warszawie