fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaSportMistrzyni paraolimpijska Róża Kozakowska w drużynie PKN ORLEN

Mistrzyni paraolimpijska Róża Kozakowska w drużynie PKN ORLEN

Podwójna mistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich Róża Kozakowska dostała wsparcie Orlenu.

Róża Kozakowska, która zakończyła Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zdobywając dwa medale (złoty w rzucie maczugą i srebrny w pchnięciu kulą) jest obecnie wspierana przez Fundację ORLEN, która przyznała jej stypendium sportowe, ale też wspiera ją w bieżących potrzebach życiowych, m.in. w zakupie niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Kilka lat temu lekkoatletka odnosiła sukcesy w zawodach sprinterskich i skokach w dal, jednak pogarszający się stan zdrowia (zawodniczka zapadła na neuroboreliozę stawowo-mózgową po ukąszeniu kleszcza) zmusił ją do zmiany dyscypliny sportowej.

Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek zapraszając naszą podwójną mistrzynię do drużyny PKN ORLEN podkreślił znaczenie wspierania polskich sportowców. Wsparcie takie jest także inwestycją, dzięki której firma buduje rozpoznawalność swojej marki.

INNE Z TEJ KATEGORII

Iga Świątek kroczy od rekordu do rekordu. Czas na kolejne – w Wielkim Szlemie

W miniony weekend Iga Świątek sięgnęła po swój 20. tytuł WTA. W finale turnieju w Madrycie pokonała wiceliderkę rankingu Arynę Sabalenkę. Na tę chwilę Polka wydaje się nie do zatrzymania. Pytanie, czy to wystarczy do triumfu w wielkoszlemowych turniejach w tym roku. Najbliższy, czyli Roland Garros, rozpoczyna się już 26 maja…
4 MIN CZYTANIA

Real Madryt zanotował królewskie przychody

Real Madryt pierwszy raz od pięciu lat znalazł się na czele zestawienia klubów piłkarskich świata, które uwzględnia największe przychody generowane przez poszczególne drużyny.
2 MIN CZYTANIA

Niemiecki klub pozbawiony rosyjskich pieniędzy stacza się w przepaść

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów piłkarskich Schalke 04 latami otrzymywał miliony euro od Gazpromu. Teraz grozi mu spadek do trzeciej ligi.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA