fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatMłodzi Amerykanie chętnie oszczędzają na emeryturę. Starsi odkładają mniej

Młodzi Amerykanie chętnie oszczędzają na emeryturę. Starsi odkładają mniej

Osoby należące do pokolenia Z odkładają na starość większą część ze swoich dochodów, niż robią to ludzie należący do wcześniejszych generacji.

Raport na temat oszczędności poszczególnych pokoleń Amerykanów przygotował BlackRock – nowojorska, międzynarodowa korporacja inwestycyjna.

Zgodnie z zawartymi w nim informacjami, osoby w wieku 18-25 lat (powszechnie nazywane pokoleniem Z) odkładają ze swoich zarobków średnio 14 proc. na emeryturę. Millenialsi (mający 26-42 lat), pokolenie X (43-55 lat) i wyżu demograficznego (56-72 lat) przeznaczają na ten cel mniej, bo 12 proc. ze swoich wypłat.

Jednocześnie w całej amerykańskiej populacji spadło (z 68 do 63 proc.) przekonanie, iż oszczędzanie na emeryturę jest dobrą ścieżką. Jest to pierwsza taka zmiana od kilku lat. Spowodowała ją rosnąca inflacja i niepewność na globalnych rynkach.

Anne Ackerley, szefowa grupy emerytalnej BlackRock twierdzi, że większe oszczędności młodych ludzi mogą wynikać z ich wychowania i wartości wyniesionych z domu. Mieli tam być od dzieciństwa przyzwyczajani do tego, że trzeba liczyć na siebie i zacząć oszczędzać na swoją przyszłość jak najwcześniej. Ponadto w swoim dzieciństwie widzieli, jak ich bliscy musieli sobie radzić podczas kryzysu w 2008 roku.

CNBC

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA