fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumMorawiecki deklaruje "radykalny przegląd instytucji państwowych"

Morawiecki deklaruje „radykalny przegląd instytucji państwowych”

Rezygnacja ze zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS spowodował ubytek w zaplanowanym budżecie. Według szacunków projekt ten miał wnieść do budżetu ponad 7 mld zł, jednak PiS czasowo wstrzymał się z jego procedowaniem. Premier Morawiecki, zapytany, czy mimo tej sytuacji budżet może być zbilansowany, odpowiedział: – Tak, jak najbardziej. Cały czas będziemy się starać, żeby był budżet zrównoważony.

Premier, zapowiedziął, że wspomniany ubytek ma być zbilansowany "przede wszystkim z dalszego uszczelniania podatków".

– Po drugie, dokonujemy radykalnego, takiego bardzo zasadniczego przeglądu różnych instytucji państwowych – oznajmił premier.

Następnie zaznaczył, że różne obciążenia administracyjne, biurokratyczne, "dokuczają obywatelom, mają swoje dwie niedobre strony".

– Po pierwsze one są obciążeniami, a po drugie – to są koszty dla budżetu, które muszą ponosić podatnicy – powiedział premier, w odpowiedzi na pytania słuchaczy RMF FM.

– Poprzez dokonanie takiego pogłębionego przeglądu, liczę na to, że tam również znajdziemy (…) 1-2-3 mld zł – powiedział Morawiecki.

Więcej na temat rozmowy z premierem w RMF FM przeczytasz w tutaj.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA