fbpx
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaŚwiatMusk zaprasza związek zawodowy do Tesli

Musk zaprasza związek zawodowy do Tesli

Elon Musk, dyrektor zarządzający Tesli, zaprosił związek zawodowy United Auto Workers do rozpoczęcia działalności w zakładzie jego firmy.

Miliarder podkreślił, że w rejonie San Francisco, gdzie znajduje się fabryka Tesli, jest obecnie bardzo niskie bezrobocie. Dlatego, gdyby pracownicy jego firmy byli niezadowoleni, to bez większego problemu znajdą nowe miejsce zatrudnienia.

Zaproszenie związku do Tesli jest prawdopodobnie reakcją na ostatnie wystąpienie prezydenta USA Joe Bidena. Ten w swoim orędziu o stanie państwa pochwalił takie koncerny motoryzacyjne, jak Ford czy GM za inwestycje w elektryczne samochody i utworzenie tysięcy miejsc pracy.

Prezydent nie wspomniał jednak o Tesli, chociaż ta – zdaniem Muska – inwestuje dwa razy więcej niż GM i Ford razem wzięte i daje pracę 50 tysiącom osób.

Elon Musk przypuszcza, że jego firma została pominięta, ponieważ nie działają w niej związki zawodowe, tak jak w Fordzie czy GM. Dlatego zachęca do zmiany tego stanu rzeczy największą organizację w USA skupiającą pracowników branży motoryzacyjnej, czyli United Auto Workers.

Sam miliarder wcześniej słynął z antyzwiązkowych poglądów, m.in. w 2018 r. napisał na Twitterze, że pracownicy jego firmy, którzy do nich przystąpią, mogą zostać pominięci w przysługującym im podziale opcji na akcje firmy.

Reuters, foxbusiness.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA