fbpx
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatLud Rohingya pozwał Facebooka na 150 miliardów dolarów

Lud Rohingya pozwał Facebooka na 150 miliardów dolarów

Osoby należące do muzułmańskiej mniejszości Rohingya w Birmie domagają się od Facebooka wypłaty potężnej rekompensaty.

Odpowiednie kroki w tej sprawie podjęto już w USA, a niebawem mają zostać również zainicjowane w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z treścią oświadczenia przedstawicieli Rohingya serwis zapewnił wsparcie mowie nienawiści, dezinformacji i podżegania do przemocy, co sprzyjało trwającemu 10 lat ludobójstwu muzułmanów w Birmie. W wyniku działań tamtejszych władz wymierzonych w Rohingya zginęło 25 tysięcy osób, a 700 tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domostw.

Facebook był używany do propagowania treści uderzających w osoby należące do islamskiej mniejszości. Koordynowano też za jego pomocą ataki na nią. Firma już wcześniej przyznała, że nie zrobiła wystarczająco dużo, aby przeciwdziałać aktom przemocy. Nie wypłaciła jednak z tego tytułu żadnych odszkodowań ani nie zapewniła innych form pomocy poszkodowanym.

www.businessinsider.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA