fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaEnergetykaNa ile dni wystarczą nasze rezerwy ropy?

Na ile dni wystarczą nasze rezerwy ropy?

Branża paliwowa zapewnia, że ostatnie problemy z zaopatrzeniem stacji paliw już się zakończyły i były tylko przejściowe.

Prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego Leszek Wiwała zapewnił, że nie ma ryzyka spadku skali działalności branży paliwowej w naszym kraju, a w pierwszej połowie 2022 r. należy się spodziewać raczej dużego wzrostu sprzedaży.

– Branża paliwowa w Polsce sobie radzi [z kryzysem wywołanym wojną na Ukrainie – przyp. red.]. Wczoraj skończyła się panika na stacjach paliw, spowodowana strachem przed wybuchem wojny w Polsce, brakiem paliwa czy też bardzo wysokimi podwyżkami cen. Niektóre firmy prywatne działające pod logo członków POPiHN nawet zwracają różnicę pomiędzy ceną spekulacyjną a rozsądnym poziomem. Lokalnie występują braki paliw na niektórych stacjach. Są one na bieżąco uzupełniane. Kierowcy po intensywnych trzech dniach pracy potrzebują odpoczynku i wkrótce wszędzie paliwo będzie dowiezione – powiedział Leszek Wiwała w rozmowie z ISBnews.

Poza tym prezes Wiwała podkreślił, że polska branża paliwowa jest przygotowana na każdy scenariusz, również taki, który zakłada zerwanie stosunków gospodarczych z Rosją.

Prezes POPiHN dodał, że obecne rezerwy ropy i paliw w Polsce starczą na 98 dni i będą one uzupełniane. – Tankowce do Polski płyną i płynąć będą. Prace nad rozwiązaniami długookresowymi trwają. Wszyscy mamy nadzieję na pokój – podsumował.

Źródło: ISBnews

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ekonomiczne i społeczne skutki polityki klimatycznej w Niemczech

W ostatnich latach ceny energii elektrycznej, ogrzewania i żywności w Niemczech znacznie wzrosły. Najpierw kryzys związany z koronawirusem zakłócił łańcuchy dostaw, następnie wojna na Ukrainie doprowadziła do kryzysu energetycznego. Natomiast to coraz drastyczniejsze środki podejmowane przez niemiecki rząd w celu „ochrony klimatu” są obecnie głównym czynnikiem wzrostu cen.
4 MIN CZYTANIA

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA