fbpx
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaEkologiaNadchodzi koniec elektrycznych hulajnóg w miastach?

Nadchodzi koniec elektrycznych hulajnóg w miastach?

Kolejne miasta wprowadzają zakaz lub ograniczają możliwość poruszania się w nich za pomocą elektrycznych hulajnóg.

Hulajnogi elektryczne zdobywają w ostatnich latach coraz większą popularność w największych miastach. Pozwalają na ominięcie korków i nie emitują zanieczyszczeń. Ponadto koszt ich wypożyczenia jest bardzo tani. Jednak z powszechnym używaniem hulajnóg wiążą się też problemy, jak m.in. tarasowanie przejść i chodników przez porzucone pojazdy.

Z tego m.in. powodu mieszkańcy Paryża zagłosowali za wprowadzeniem zakazu ich używania. 89 procent uczestników referendum opowiedziało się w tej sprawie przeciwko obecności hulajnóg na ulicach miasta. Zakaz wejdzie w życie w najbliższych miesiącach, a pojazdy trafią do innych miejsc, m.in. do Tel Awiwu. Władze francuskiej stolicy mają nadzieję, że hulajnogi zostaną zastąpione przez elektryczne rowery.

Hulajnogi na prąd są już zakazane m.in. w Las Vegas czy Nowym Orleanie, a wprowadzenie zakazu rozważa również Bruksela. Restrykcyjnie do ich używania podchodzi również San Francisco. Tylko przez dwa letnie miesiące ubiegłego roku Birda, jedna z firm oferujących wypożyczenie tych pojazdów, dostała 12 tysięcy mandatów na łączną kwotę 385 tysięcy dolarów za parkowanie w niedozwolonych miejscach.

worldnewsera.com, masstransitmag.com, thebulletin.be
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Afryka chce opodatkować świat, żeby dostać pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu

Przywódcy afrykańskich państw spotkali się na konferencji w stolicy Kenii, aby uzgodnić swoje stanowisko w sprawie walki ze zmianami klimatu.
< 1 MIN CZYTANIA

Banki nie przejmują się zmianami klimatu i hojnie finansują inwestycje w paliwa kopalne

Największe banki świata przyznały w ostatnich latach miliardy dolarów pożyczek na inwestycje w wydobycie paliw kopalnych oraz rozwój rolnictwa przemysłowego.
1 MIN CZYTANIA

Klimatyczne szaleństwo przybiera coraz bardziej absurdalne kształty

Nowa religia zeroemisyjności chce cofnąć człowieka do ery przedprzemysłowej. Grunt pod „niezbędne” zmiany mające ratować planetę intensywnie urabiają także brytyjscy naukowcy.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia znalazła sposób na to, by mieć nowe źródło dochodu

Komisja Europejska przygotowała przepisy, które pozwolą na zasilenie unijnego budżetu dodatkowymi środkami od państw członkowskich, w których swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje.
< 1 MIN CZYTANIA

Kokaina będzie najważniejszym towarem eksportowym Kolumbii

Polityka narkotykowa lewicowego prezydenta Kolumbii doprowadziła do sytuacji, w której wartość produkcji i eksportu kokainy z tego państwa bije historyczne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA

Ukraińska gospodarka będzie się rozwijać szybciej niż gospodarka polska

Ukraińskie władze przyjęły projekt budżetu na kolejny rok, który zakłada znaczny wzrost wydatków państwa związany głównie z prowadzonym konfliktem zbrojnym.
< 1 MIN CZYTANIA