fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaEkologiaNadchodzi koniec elektrycznych hulajnóg w miastach?

Nadchodzi koniec elektrycznych hulajnóg w miastach?

Kolejne miasta wprowadzają zakaz lub ograniczają możliwość poruszania się w nich za pomocą elektrycznych hulajnóg.

Hulajnogi elektryczne zdobywają w ostatnich latach coraz większą popularność w największych miastach. Pozwalają na ominięcie korków i nie emitują zanieczyszczeń. Ponadto koszt ich wypożyczenia jest bardzo tani. Jednak z powszechnym używaniem hulajnóg wiążą się też problemy, jak m.in. tarasowanie przejść i chodników przez porzucone pojazdy.

Z tego m.in. powodu mieszkańcy Paryża zagłosowali za wprowadzeniem zakazu ich używania. 89 procent uczestników referendum opowiedziało się w tej sprawie przeciwko obecności hulajnóg na ulicach miasta. Zakaz wejdzie w życie w najbliższych miesiącach, a pojazdy trafią do innych miejsc, m.in. do Tel Awiwu. Władze francuskiej stolicy mają nadzieję, że hulajnogi zostaną zastąpione przez elektryczne rowery.

Hulajnogi na prąd są już zakazane m.in. w Las Vegas czy Nowym Orleanie, a wprowadzenie zakazu rozważa również Bruksela. Restrykcyjnie do ich używania podchodzi również San Francisco. Tylko przez dwa letnie miesiące ubiegłego roku Birda, jedna z firm oferujących wypożyczenie tych pojazdów, dostała 12 tysięcy mandatów na łączną kwotę 385 tysięcy dolarów za parkowanie w niedozwolonych miejscach.

worldnewsera.com, masstransitmag.com, thebulletin.be
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA