Ministerstwo Finansów wyróżniło największych podatników CIT w 2021 r.

Resort finansów wyróżnił podatników, którzy w 2021 r. zapłacili największy podatek CIT. Wśród podatników indywidualnych pierwsze miejsce zajął PKN Orlen, a wśród podatkowych grup kapitałowych była to KGHM Polska Miedź.

PKN Orlen w 2021 r. wpłacił 1,525 mld zł CIT, natomiast w przypadku KGHM Polskiej Miedzi było to 1,494 mld zł. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska wręczyła przedstawicielom tych firm dyplomy i podziękowała za uczciwe i rzetelne traktowanie obowiązków podatkowych.

– To wyraz współczesnego patriotyzmu i odpowiedzialności za kraj. Jesteście siłą napędową polskiej gospodarki i wzorem dla innych firm w Polsce – powiedziała minister Rzeczkowska. – Płacąc podatki, inwestujecie w Polskę, rozwój naszego kraju. Jesteśmy w stanie dzięki temu zapewnić bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie państwa.

W uroczystości wręczenia dyplomów wziął udział też wiceminister Artur Soboń, który powiedział, że w tym roku wpływy z CIT będą rekordowe. Polityk dodał też, że mimo spowolnienia gospodarczego, w 2022 r. Polska będzie w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się gospodarek i jest to też zasługa największych płatników CIT. W I półroczu br. wpływy z CIT wyniosły 44,4 mld zł, co oznacza, że były o 14,4 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie 2021 r. (wzrost o 47,9 proc.) i o 27,2 mld zł wyższe niż w tym samym okresie 2015 r. (wzrost o 158 proc.).

PAP

Poprzedni artykułSmarujemy tłuste połcie?
Następny artykułMusimy być obecni na Ukrainie!