fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaPodatkiNajwięksi podatnicy CIT wyróżnieni

Najwięksi podatnicy CIT wyróżnieni

Ministerstwo Finansów wyróżniło największych podatników CIT w 2021 r.

Resort finansów wyróżnił podatników, którzy w 2021 r. zapłacili największy podatek CIT. Wśród podatników indywidualnych pierwsze miejsce zajął PKN Orlen, a wśród podatkowych grup kapitałowych była to KGHM Polska Miedź.

PKN Orlen w 2021 r. wpłacił 1,525 mld zł CIT, natomiast w przypadku KGHM Polskiej Miedzi było to 1,494 mld zł. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska wręczyła przedstawicielom tych firm dyplomy i podziękowała za uczciwe i rzetelne traktowanie obowiązków podatkowych.

– To wyraz współczesnego patriotyzmu i odpowiedzialności za kraj. Jesteście siłą napędową polskiej gospodarki i wzorem dla innych firm w Polsce – powiedziała minister Rzeczkowska. – Płacąc podatki, inwestujecie w Polskę, rozwój naszego kraju. Jesteśmy w stanie dzięki temu zapewnić bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie państwa.

W uroczystości wręczenia dyplomów wziął udział też wiceminister Artur Soboń, który powiedział, że w tym roku wpływy z CIT będą rekordowe. Polityk dodał też, że mimo spowolnienia gospodarczego, w 2022 r. Polska będzie w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się gospodarek i jest to też zasługa największych płatników CIT. W I półroczu br. wpływy z CIT wyniosły 44,4 mld zł, co oznacza, że były o 14,4 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie 2021 r. (wzrost o 47,9 proc.) i o 27,2 mld zł wyższe niż w tym samym okresie 2015 r. (wzrost o 158 proc.).

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA